119-ият в света измъчи Раонич, но канадецът спечели и ще играе с Кирьос

Internazionali BNL d’Italia, I кръг
Милош Раонич – Марко Чекинато 6-4 4-6 6-4

Световният №119 Марко Чекинато, подкрепян от италианските фенове, успя да измъчи десетия в света Милош Раонич, но не успя да го победи. Така след успех с 6-4 4-6 6-4 в първия кръг на Internazionali BNL d’Italia канадецът се класира за втория, където ще играе с Ник Кирьос.

В първия сет десетият в света проби за 3-2, а в десетия гейм спаси три брейкбола, но удържа подаването и приключи сета. Световният №119 обаче поведе с брейк и 2-0, загуби подаването си в деветия гейм, но с пробив спечели сета и изравни резултата.

В седмия гейм на третия сет италианецът пресили удара си от обратната страна и Раонич поведе с пробив за 4-3. При 5-4 той сервираше за мача, но Чекинато поведе с 0-30, печелейки размяна от дъното на корта, а след това Милош не можа да се справи на мрежата с мощен бекхенд на 23-годишния италианец.

Раонич отрази първи с постепенна мощна атака от основната линия,  при втория топката на италианеца се заби в мрежата, а при третия Милош заби волето си върху страничната линия. Малко по-късно Раонич стигна до мачбол, при който с безпощаден смаш спечели двучасовата битка.

Ник Кирьос – Салваторе Карузо 6-1 6-2
Ник Кирьос прекара час на корта, за да се справи с участващия с „уайлд кард“ представител на домакините Салваторе Карузо с 6-1 6-2. Австралиецът поведе с 2-0 и пробив, в четвъртия гейм спаси брейкбол,  в шестия удвои аванса си за 5-1 и сложи край на сета със сервис гейм на нула.

Втората част бе по-оспорвана – Кирьос поведе с пробив, но последва маратонски сервис гейм, в който се спаси. След това поведе с 4-1, но световният №251 спечели подаването на австралийския талант. Още в следващия гейм обаче 20-ият в ранглистата възстанови аванса си и приключи мача със свой сервис.

Във френската среща от първия кръг Ришар Гаске не остави никакви шансове на участващия със защитен ранкинг Жулиен Бенето с 6-3 6-0 и ще се изправи срещу Анреас Сепи или Вашек Поспишил.

Джак Сок спечели трисетовата битка с  Гуидо Пея с 5-7 7-5 6-3 след два часа и 40 минути и се класира за втория кръг в Рим, където ще срещне Давид Гофен.