Тийм се пребори с Долгополов в първия кръг в Рим, среща Соуса

Internazionali BNL d’Italia, I кръг
Доминик Тийм – Александър Долгополов 6-3 3-6 6-4

Доминик Тийм записа победа №30 за сезона, като се класира за втория кръг на Internazionali BNL d’Italia след трисетова победа над  Александър Долгополов –  6-3 3-6 6-4 за час и 40 минути игра. Световният №15 поведе с пробив и 2-0, задържа аванса си и затвори сета.

Втората част вървеше без пробиви до осмия гейм, в който украинецът се възползва от втория си брейкбол, а след това със сервис гейм на нула прати мача в решителна част. В нея двамата печелеха сервис геймовете си, но Тийм дочака момента си, поведе с 15-40 в десетия гейм и пробив приключи мача.

В следващия 22-годишният австриец кръг ще играе с Жоао Соуса, който загуби първия сет срещу участващия с „уайлд кард“ италианец Лоренцо Сонего, но спечели следващите два и стигна до крайния успех с 6-7(5) 6-3 7-5.

Андреас Сепи се оказа по-добрият в тайбрек геймовете в днешния ден и победи Вашек Поспишил със 7-6(5) 7-6(2). Така италианецът ще играе с Ришар Гаске във втория кръг.

Фабио Фонини загуби от Гийермо Гарсия-Лопес с 1-6 6-7(2). Испанецът чака победителя от мача между Давид Ферер и Филипо Воландри.

Ернест Гулбис се наложи над Иво Карлович с 6-7(3) 6-2 6-3 и ще е първият съперник на седмия поставен Джо-Вилфрид Цонга.