18-годишният Фриц отстрани Джонсън и е на 1/4-финал в Мемфис

MEMPHIS OPEN presented by ServiceMaster, 1/8-финали
Тейлър Фриц – Стийв Джонсън 7-6(5) 7-6(7)

Младата надежда на американския тенис Тейлър Фриц постигна най-голямата победа в кариерата си към момента, след като отстрани втория поставен в Мемфис Стийв Джонсън със 7-6(5) 7-6(7) и се класира за четвъртфиналите на турнира. „Играх добре във важните моменти – заяви 18-годишният победител. – Той имаше повече шансове от мен и не направи много грешки, но на важните точки аз играх възможно най-добре и според мен оттам дойде разликата.“

Световният №29 проби участващия с „уайлд кард“ още в първия гейм на мача, но Фриц се пребори и изравни за 4-4, а след това стигна и до тайбрек. В него световният №145 поведе с два минибрейка и 5-2 т., но успя да се възползва чак от четвъртия си сетбол. „Беше забавно, защото ние постоянно тренираме заедно и той винаги ме пробива още в първия гейм, но обикновено на тренировки не се справям толкова добре, не побеждавам.“, заяви Фриц.

Вторият сет започна с два напрегнати гейма, в които посрещащите спечелиха и пак се стигна до тайбрек. Младият американец приключи мача при втория мачбол с 9-7 т.

„Той изигра невероятен мач, най-добрия си досега. За мен не е лесно, но това не е краят на света – следващата седмица има друг турнир и просто трябва да съм готов.“, коментира вторият поставен.

На четвъртфинал Фриц ще играе с Бенямин Бекер, който отстрани седмия поставен Джон Милман с 6-2 7-6(6). Германецът взе първия сет, без да загуби точка на втори сервис, във втория австралиецът набързо дръпна с 3-0, но не можа да задържи аванса си и загуби в тайбрека.

Третият поставен Доналд Йънг се класира за първия си четвъртфинал за сезона след успех над Марсел Гранойерс с 6-1 7-6(2). Следващият му съперник е Рикардас Беранкис, който победи Дамир Джумур с 6-3 6-4.