Бердих е на 1/4-финал в Мадрид след успех над Ферер

Mutua Madrid Open, III кръг
Томаш Бердих – Давид Ферер 7-6(8) 7-5

Томаш Бердих два пъти трябваше да сервира за мача, но успя да се пребори с борбения Давид Ферер с 7-6(8) 7-5, с което достигна четвъртфиналната фаза на Mutua Madrid Open. Така чехът постига шеста победа от 14 мача с испанеца, а за място на полуфинала ще спори с Анди Мъри.

Двамата печелеха сравнително лесно подаванията си и се стигна до тайбрек. При четвъртия сетбол Бердих не можа да се справи с топка в тялото на мрежата, но при петия вече записа сета на сметката си.

Ферер проби на старта на втория сет, но допусна рибрейк в четвъртия гейм. Чехът дочака момента си, поведе с 0-40 и при третия брейкбол проби съперника си. при 5-4 осмият в света имаше възможността да затвори мача при свой сервис. Той обаче изостана с 15-40, а с двойна грешка предаде гейма, но стигна до моментален рибрейк.

Бердих отново имаше шанса да приключи мача на свой сервис, но отново задачата му се оказа трудна. Все пак той спаси две точки за пробив и с мощен сервис по диагонала сложи точка на здравата битка с испанеца.