Бердих и Чилич с убедителни победи във втория кръг в Мелбърн

Australian Open, II кръг
Томаш Бердих – Мирца Башич 6-4 6-0 6-3

Томаш Бердих не срещна никакви затруднения срещу световния №138 Мирца Башич, като даже му взе сте на нула – 6-4 6-0 6-3, и в следващия кръг ще играе с Ник Кирьос или Пабло Куевас. В четвъртия гейм на първия се тенисистът от Босна и Херцеговина показа характер и спаси пет брейкбола, за да не допусне да изостане, но в десетия гейм шестият в света нанесе решителния си удар и поведе с 1-0.

Това явно пречупи съпротивата на Башич, който проспа втория сет, Бердих направи серия от девет поредни гейма, с което завъртя геврека и поведе с 1-0 в третата част. Босненецът стабилизира играта си и оказа повече съпротива, но чехът проби при третия брейкбол в осмия гейм, след което при свой сервис сложи край на мача.

Бердих завърши с 95% спечелени точки при първи сервис, 15 аса, 43 уинъра и 20 непредизвикани грешки и не даде един шанс за пробив на 24-годишния си съперник.

Марин Чилич – Алберт Рамос 6-4 6-3 7-6(4)

Марин Чилич изстреля 17 аса и 37 уинъра и отстрани Алберт Рамос за 2 часа и 20 минути игра с 6-4 6-3 7-6(4). В третия кръг шампионът от US Open 2014 ще играе с друг испанец – 24-ия в схемата Роберто Баутиста Агут.

Рамос започна мача с Чилич с ранен пробив, но задържа аванса си до осмия гейм, след което не можа да спечели и следващото си подаване и загуби сета. Във втория сет поставеният под №12 проби за 5-3 и при свой сервис поведе с 2-0. Третият сет трябваше да се реши с тайбрек – Чилич поведе с ключов минипробив за 5-3 и спечели със 7-4 точки.