Долгополов е на 1/4-финал в Рио де Жанейро

Rio Open, II кръг
Александър Долгополов – Иниго Сервантес 3-6 6-0 6-3

Александър Долгополов се наложи над Иниго Сервантес с 3-6 6-0 6-3 в среща от втория кръг на Rio Open и на четвъртфиналите чака победителя от срещата между Рафаел Надал и Николас Алмагро.

Световният №71 проби в шестия гейм на първия сет, което се оказа напълно достатъчно за спечелване на частта. Във втория обаче украинецът се развихри и не даде и гейм на 26-годишния си опонент, който вкара едва 29% от първия си сервис, а спечели една четвърт от точки при него.

В решителната част 33-тият в света поведе с пробив за 2-0, а след това и затвърди. С хубав сервис по диагонала Долгополов затрудни максимално испанеца и поведе с 5-2. Сервантес не успя да намери очертанията на корта след удар над глава и Долгополов имаше мачпойнт, но не можа да се възползва от него и се наложи да сервира сам за мача. Поведе с 40-0 и след форхенд в аут на съперника си приключи мача.

Федерико Делбонис пък отстрани Паоло Лоренци с 6-3 6-0 и чака победителя от мача между Пабло Куевас и Тиаго Монтейро.