Рамос ядоса Ферер и загуби, Пея също е на 1/4-финал в Рио

Rio Open, II кръг
Давид Ферер – Алберт Рамос 4-6 6-1 6-4

Миналогодишният шампион Давид Ферер загуби сет в 40-градусовата жега в Рио де Жанейро, но в крайна сметка намери ритъма и ударите си и спечели испанския двубой от втория кръг на Rio Open с Алберт Рамос с 4-6 6-1 6-4, за да се класира за четвъртфиналите, където очаква петия поставен Доминик Тийм. Това беше и шеста победа от шест мача на Ферер с Рамос.

Рамос поведе с 30-40 и след форхенд в мрежата на 33-годишен испанец поведе с пробив и 4-3. При 3-5 вторият поставен сервираше за оставане в сета, спаси сетбол, допусна двойна грешка, но спечели подаването си. Още в следващия гейм обаче 28-годишен испанец при свой сервис приключи сета.

Въпреки необичайно дългата пауза от над 10 минути, в която по-високият испанец посети съблекалните и ядоса опонента си, Ферер започна пределно мотивиран втория сет. Левичарят явно се разконцентрира от забележката на сънародника си и изостана с 30-40, спаси брейкбола, но при втория изкара форхенда си в аут и предаде подаването си.

Вторият поставен затвърди на нула и заигра по-уверено и решено, намали грешките и увеличи уинърите. Поведе с 5-1 с още един пробив и съвсем скоро изравни сетовете, след което поведе с брейк на старта на третия. Световният №47 обаче се върна в мача за 2-2.

Решителен се оказа пробивът на световния №6 в седмия гейм. При 5-4 след два мощни форхенда по обратния диагонал Ферер пусна неспасяема къса, а след това сложи край на мача. Световният №6 завърши с 66% вкаран първи сервис, 26 уинъра и 31 непредизвикани грешки срещу 14/23 за Рамос.

В друга среща от втория кръг в Рио Гуидо Пея се наложи над Сантяго Хиралдо 6-4 6-0. Колумбиецът поведе с пробив и 3-2, но световният №71 стабилизира играта си, върна пробива в осмия гейм и с нов в десетия гейм спечели първия сет.

Вторият сет приключи за 30 минути, като Хиралдо не взе и гейм. Следващ съперник на аржентинеца на четвъртфинал ще е квалификанта Даниел Химено-Травер, който стигна до тази фаза след отказване заради контузии първо на Хуан Монако при 5-2, а след това и на Фабио Фонини във втория сет на мача им.