Монфис приземи екзекутора на Джокович и е на 1/4-финал в Монте Карло

Monte-Carlo Rolex Masters, 1/8-финал
Иржи Весели – Гаел Монфис 1-6 2-6

Гаел Монфис беше повече от убедителен срещу Иржи Весели – 6-1 6-2 в осминафинална среща на Monte-Carlo Rolex Masters и приземи чеха, който вчера поднесе изненадата на сезона, побеждавайки Новак Джокович. Съперник на ексцентричният французин на четвъртфиналите ще е Давид Гофен или Марсел Гранойерс.

Световният №55 проби френския си съперник на старта на мача, но това бе последният гейм, който спечели до края на първия сет. Във втория поставеният под №13проби за 2-1, след това дръпна и с 4-1 с още един брейк.

При 1-5 22-годишният чех сервираше за оставане в мача, но Монфис отново показа колко е бърз, стигна къса топка и стигна до втори мачбол, който левичарят отрази с технично бекхенд воле по късия диагонал.

Поставеният под №13 пропусна още два брейкбола, след което Весели спечели подаването си и за момента остана в мача. Миналогодишният полуфиналист поведе с 40-0, атакува към мрежата и затвори мача след малко повече от час игра. Монфис завърши с 24 уинъра и 16 непредизвикани грешки срещу 10/32 за младия чех.