Стаховски измъчи Вавринка в Марсилия, но не можа да го победи

Open 13, II кръг
Стан Вавринка – Сергей Стаховски 6-4 4-6 7-6(8)

Сергей Стаховски показа уверена и агресивна игра и бе на крачка от това да поднесе изненадата на деня на Open 13 в Марсилия, като пропусна и два мачбола, но топ поставеният Стан Вавринка навакса пробив пасив в третия сет за крайния успех с 6-4 4-6 7-6(8) и се класира за четвъртфинал. Там световният №4 ще играе с Беноа Пер или френския квалификант Венсан Мийо, който отстрани по-рано през деня сънародника си Никола Маю с 6-7(1) 6-2 6-3.

В седмия гейм на първия сет украинецът пропусна три точки за пробив, но успя да спечели подаването на швейцареца в десетия гейм, за да вземе сета с 6-4. Във втората част двамата сравнително безпроблемно печелеха подаванията си до деветия гейм, в който двукратният мейджър шампион поведе с 30-40 и проби, за да изравни сетовете от третия опит в следващия гейм при свой сервис.

В решителната част световният №81 поведе с брейк и 2-1. В следващия гейм с красив минаващ удар швейцарецът дръпна с 15-30, а след грешка на украинеца стигна до брейкбол, от който се възползва, карайки съперника си да сгреши от форхенд. Така се стигна до тайбрек, преди който Стан бе спечелил само две точки повече от Сергей. Хубав ретур, дал възможност за завършващ форхенд осигуриха на Вавринка аванс от 2-1 точки след общо три минибрека, а смяната на полетата дойде при 4-2.

Украинецът обаче изравни за 4-4 и всичко започна отначало, а малко по-късно двамата отново размениха полетата си. При 9-8 Вавринка се възползва от втория сервис на опонента си и приключи мача след два часа на корта.