Джокович не можа да подсигури на сърбите успех на двойки и Казахстан поведе с 2-1 в Белград

Купа „Дейвис“, Световна Група
Сърбия – Казахстан 1-2
Джокович/Зимонич – Голубьов/Недовесов 3-6 6-7(3) 5-7

Андрей Голубьов и Александър Недовесов показаха в пълна степен, че в купа „Дейвис“ предрешени двубои няма и не дадоха дори сет на световния №1 Новак Джокович и специалиста на двойки Ненад Зимонич – 6-3 7-6(3) 7-5 насред Белград. По този начин казахстанците вече водят с 2-1 победи в мача от I кръг на Световната група и имат съвсем реален шанс да отстранят сърбите, въпреки че става дума за гостуване и съперникът разполага с най-добрия тенисист в света.

Джокович и Зимонич, които ще са вероятният избор за двойка на Сърбия на олимпийските игри в Рио де Жанейро определено не започнаха мача по мечтания начин. 39-годишният ветерана показа страхотните си умения на мрежата и домакините пробиха за 3-2, но загубиха шокиращо следващите четири гейма и предадоха първия сет. В едно от подаванията си, Зимонич допусна три поредни двойки грешки, а и Джокович не показваше най-добрия си тенис.

Ноле потегли трудно и след почивката, когато още в първото му подаване домакините бяха принудени да отразяват три брейкбола. При 2-2 Джокович направи двойна и непредизвикана грешка, но се пребори по шампионски и измъкна гейма, за да направи резултата 3-2. Тайбрекът трябваше да разделите двойките в този сет и сърбите поведоха с 2-0, само че Недовесов направи няколко впечатляващи удара и следващите пет точки отидоха на сметката на Казахстан, а грешка от фонхенд на Ноле означаваше 3-6 и три поредни сетпойнта за гостите. Световният №1 заби ретура си в мрежата още при първия и Голубьов и Недовесов вече водеха с 2-0 сета в Белград.

Казахстанците продължиха да стоят безкрайно уверено на корта, Джокович и Зимонич си отдъхнаха с облекчение, след като успяха да заличат три брейкбола, за да стигнат до 4-4. При 5-5 Ноле се разпъна максимално и пласира страхотен ретур, с който направи резултата 30-30, а след това надигра съперниците на мрежата и трибуните празнуваха брейкпойнта. Недовесов го отрази с гръмотевичен сервис и скоро гостите поведоха с 6-5.

Зимонич застана на линията на сервис и след двойна грешка и два прекрасни ретура на казахстанците си подсигуриха два мачпойнта. Гостите се нуждаеха само от една възможност и след 2 часа и 30 минути на корта и брилянтно представяне, Андрей Голубьов и Александър Недовесов се зарадваха на напълно заслужена победа и осигуриха на страната си преднина от 2-1 победи в серията.

В неделя Джокович открива срещу Михаил Кукушкин и при победа всичко ще се реши в двубоя между Виктор Троицки и Александър Недовесов.