Едмънд очаква Григор или Милман на 1/4-финал в Бризбън. Успех и за Харисън

Brisbane International, втори кръг
Кайл Едмънд – Хьон Чунг 7-6(3) 5-7 6-4

Кайл Едмън се класира за 1/4-финалите на турнира в Бризбън, след като победи Хоьн Чунг с 7-6(3) 5-7 6-4. Втората ракета на Великобритания очаква развръзката на мача на шампиона Григор Димитров срещу Джон Милман, за да научи следващия си съперник.

Едмънд и Чунг взеха протоколно първите си два сервис гейма. Британецът поведе 3-2, а после дръпна 40-0 от посрещане, но пропусна и трите възможности – 3-3.

В заключителната част и Чунг стигна до първи брейкбол в двубоя, но не го материализира. В крайна сметка всичко се реши в тайбрек, в който кореецът изпусна преднина от 3-1 точки и предаде частта – 6-7(3).

Световният №50 поведе 2-0 срещу шампиона от Next Gen финалите в Милано, но в шестия гейм допусна рибрейк – 3-3. Втората ракета на Великобритания изостана 15-40 в самия край на сета и опонентът му се възползва – 5-7.

В началото на третия сет малко повече бяха непредизвиканите грешки и на двамата, но после влязоха в добър ритъм при сервис, така че геймовете бързо се натрупваха.

В седмия гейм британецът притисна съперника си от посрещане и заигра по-агресивно, доминирайки от форхенд, като така поведе 40-30. На брейкбола Едмънд си отвори корта с дълбок форхенд по диагонала и с уинър по правата спечели точката – 4-3. Световният №50 затвърди за 5-3, а после изпусна два мачбола от посрещане – 5-4. При този резултат сервираше за победата и място на 1/4-финалите, поведе 40-15 и затвори двубоя с ас – 6-4.

Малко по-рано през деня Райън Харисън, който партнира на Григор на двойки, надигра Яник Хафман 6-7(5) 6-4 6-2. Денис Истомин победи Джаред Доналдсън 7-6(5) 6-2.