Експресни победи за Циципас и Рубльов в Маями

Miami Open, четвъртфинали

Стефанос Циципас – Лоренцо Сонего 6-2, 7-6(2)

Андрей Рубльов – Марин Чилич 6-4, 6-4

Двама от големите фаворити за титлата в Маями Стефанос Циципас и Андрей Рубльов успяха с бързи победи да си осигурят място в четвъртфиналната фаза на първия за годината Мастърс турнир като и за двамата това ще е дебют на тази фаза в надпреварата.

Вторият в схемата Циципас надделя над Лоренцо Сонего след 6-2, 7-6(2) за първия си четвъртфинал като реализира 20 уинъра и не допусна нито един шанс за пробив в рамките на час и 31 минути игра.

„Играя добре, чувствам се добре и се наслаждавам на тези моменти на корта. Радвам се да играя по начина, по който го правя. Играта ми върви добре тази седмица и е важно да го материализирам.“

Гъркът започна мача с два пробива, които бяха напълно достатъчни за победата в сета. Във втората част Сонего вдигна нивото си, но в тайбрека Циципас беше категоричен. „Очаквах той да повиши нивото си. Когато губиш със сет нямаш какво да губиш. Определено се подобри и във втория сет беше много по-опасен съперник.“

Циципас е достигнал поне четвъртфинал и в петте си турнира от началото на годината. Следващият му съперник е 24-годишният Хуберт Хуркач, който победи с тайбрек в третия сет Милош Раонич. За поляка това е втори четвъртфинал на ниво Мастърс 1000. Полякът тренира и често живее във Флорида, което изглежда му помага. В началото на сезона той спечели турнира от АТР 250 категория в Делрей Бийч. „Миналата година прекарах тук над 5 месеца, така че свикнах с времето и условията, това е предимство за мен.“

Четвъртият в схемата Андрей Рубльов беше още по-категоричен, след като победи бившия №3 в света Марин Чилич с 6-4, 6-4 за 82 минути на корта.

За руснака това е 19-а победа от началото на сезона и той се присъединява в топ 8 към сънародника си Даниил Медведев като за Рубльов това ще е втори Мастърс четвъртфинал.

С едва седем непредизвикани грешки той доминираше на сервис в първия сет и с пробив за 3-2 си осигури успеха в него. Във втората част руснакът имаше трудна ситуация при 1-2 и 0-30, но взе следващите четири разигравания, а гейм по-късно проби за 3-2, което бе напълно достатъчно. До края на мача Рубльов взимаше подаванията си, за да узакони мястото си в топ 8.

Със сигурност на полуфинал ще има тенисист с първо участие на тази фаза, защото негов съперник ще бъде дебютантът Себастиан Корда.