Ербер спечели „френския“ сблъсък и е на финал в Марсилия

Ербер спечели "френския" сблъсък и е на финал в Марсилия

Open13 Provence (Марсилия), полуфинал

Пиер-Юг Ербер – Юго Умбер 6-3, 6-2

Световният №93 Пиер-Юг Ербер продължи сензационното си представяне на ATP 250 турнира в Марсилия и достигна до финала след двусетов успех над Юго Умбер. Французинът контролираше играта през целия мач и нито веднъж не позволи на своя сънародник на поведе в геймовете, класирайки се за заключителния сблъсък в турнира за пръв път в кариерата си.

Там той ще се изправи срещу големия фаворит в надпреварата Даниил Медведев, който по-рано днес отстрани Матю Ебдън.

Ербер демонстрира много по-качествен сервис от своя опонент като записа много повече асове (9-1) и по-малко двойни грешки (1-4). Освен това той имаше огромен превес по отношение на спечелените на ретур точки (25-6) и реализира три от деветте си брейкпойнта (33%), докато Умбер нито веднъж не получи възможност да пробие.

В началото на мача никой от опонентите не успяваше да вземе надмощие, като и двамата спечелиха първите си три сервис гейма. При 3-2 пред Ербер се откриха цели пет точки за пробив, но той не успя да реализира нито една от тях и Умбер възстанови равенството. Бившият №36 в света обаче бързо се отърси от разочарованието и спечели следващите три гейма, като този единствен в първия сет пробив му бе достатъчен, за да се наложи с 6-3.

Ербер продължи да доминира и в началото на втория сет, като в първите два гейма даде само една точка на по-младия си опонент и взе солидна преднина от 2-0. Умбер намали резултата, но след това Ербер спечели три поредни гейма (два от тях на нула) и се доближи само на гейм от победата. Умбер също записа гейм на нула, но неговият опонент за пореден път в сета направи същото и така приключи мача при убедителното 6-3, 6-2 в своя полза след едва 66 минути на корта.