Медведев е на финал в Марсилия след контузия на Ебдън

Open13 Provence (Марсилия), полуфинал

Даниил Медведев – Матю Ебдън 6-4, 3-0 (отк. Ебдън)

Световният №3 Даниил Медведев се класира за финала на ATP 250 турнира в Марсилия след успех над 287-мия в ранглистата Матю Ебдън. Австралиецът бе напълно равностоен на финалиста от Australian Open през първия сет и остави отлични впечатления с играта си, но в началото на втората част се оттегли заради травма.

В сблъсъка за трофея Медведев ще очаква представител на домакините в лицето на Юго Умбер или Пиер-Юг Ербер.

Предвид ранкинга на двамата опонента руснакът съвсем логично бе сочен за твърд фаворит, но очакванията за лесна победа на Медведев не се оправдаха. Ебдън на три пъти успя да поведе в резултата, а при резултат 3-2 в своя полза австралиецът достигна до три поредни точки за пробив. Той обаче не успя да се възполва от чудесната възможност и Медведев изравни резултата.

Австралиецът поведе отново, но неговият опонент отговори с гейм на нула. Впоследствие Медведев реализира единствения пробив в мача, след което приключи сета с гейм на нула, надделявайки с 6-4.

В началото на втората част двукратният финалист от Големия шлем пропусна два поредни брейкпойнта, но въпреки това успя да пробие сервиса на опонента си. В същото време обаче Ебдън изпитваше все по-видима болка, а движението му по корта оечвидно бе затруднено. Медведев записа два поредни гейма на нула, след което австралиецът преустанови участието си в мача при резултат 6-4, 3-0.

Така руснакът спечели сблъсъка след едва 55 минути на корта и намери място в утрешния финал.