Федерер премина експресно през Колшрайбер и ни очаква повторение на финала от 2009 г.

US Open, 1/8-финал
Роджър Федерер – Филип Колшрайбер 6-4 6-2 7-5

След тежките битки в първите си два мача Роджър Федерер записа втора чиста победа на осминафиналите на US Open след 6-4 6-2 7-5 над Филип Колшрайбер. Германецът определено е сред удобните съперници на Маестрото и швейцарският ветеран записа 12-ия си успех от също толкова срещи с влезлия сред поставените в схемата под №33 заради отказването на Анди Мъри.

Победата класира Роджър на четвъртфинал, където ще се изправи срещу Хуан Мартин дел Потро в повторение на сблъсъка за титлата от 2009-а, когато аржентинецът спечели след петсетова битка. Триумфът му в Голямата ябълка е един от петте успеха, които има над Федерер на ниво ATP срещу 16 загуби.

Иначе Маестрото изигра спокоен мач срещу Колшрайбер и без да му се налага да отразява възможности за пробиви на германеца поведе с 2-0 сета след час игра.

Роджър печелеше лесно подаванията си и подлагаше на напрежение германеца в неговите сервис геймове. Това му донесе пробив за 4-3 в първата част, а във втория брейковете бяха два – за 3-2 и 5-2.

След втория сет Федерер се прибра за кратко в съблекалнята и бе обявен медицински таймаут, но не стана ясно какъв е бил проблемът на ветерана.

Играта на Колшрайбер продължи да е на приливи и отливи и в третата част. 37-ият в света отрази нов брейкбол в третия гейм и така и не успяваше да затрудни Роджър, когато посрещаше.

До 4-4 германецът бе спечелил една-единствена точка в гейм на Федерер и общо 11 в целия мач на посрещане. Той се измъкна от нова трудна ситуация в деветия гейм, в който изостана с 0-30, благодарение на доброто си сервиране, но развръзката настъпи малко по-късно.

С атака на мрежата Роджър принуди Колшрайбер да сбърка за 15-40 и достигна до два скрити мачбола, след което изпрати изящен уинър на линията, за да пробие отново – 6-5. Последва нов перфектен гейм и след час и 50 минути всички приключи с форхенд уинър от ракетата на Маестрото.