Фелисиано Лопес започна участието си в Антверпен с убедителна победа (резултати)

European Open (Антверпен), първи кръг

Фелисиано Лопес – Томи Пол 6-3, 6-2

Фелисиано Лопес започна участието си на турнира от веригата ATP 250 в Антверпен с убедителна победа в два сета над американеца Томи Пол. В началото на мача Лопес успя на два пъти да поведе в резултата, но и в двата случая неговият опонент изравни след гейм на нула.

Веднага след това испанецът вдигна значително темпото и стифна до първия пробив в мача, като направи серия от три поредни гейма и поведе увеено с 5-2. Томи Пол намали пасива си, след като за трети път спечели гейм на нула, но в деветия гейм Лопес върна жеста и триумфира с 6-3 в първия сет.

Американецът бе този, който пръв взе преднина във втория сет, но след това Лопес стигна до нов пробив, като отново направи серия от три поредни гейма и поведе с 3-1. Пол успя да върне интригата като отнво спечели гейм на нула, но от този момент до края на мача Лопес доминираше напълно и не позволи на съперника си да спечели повече геймове.

В последните три гейма от срещата испанецът даде само четири точки на своя опонент, като по този начин спечели срещата с 6-3, 6-2 след 63 минути на корта.

В хода на срещата Лопес записа цели 13 аса срещу само два на Пол. Испанецът имаше огромно предимство по отношение на точките, реализирани на първи сервис (89%:69%), като освен това спечели всичките си сервис геймове, докато Пол реализира 63% успеваемост по този показател.

В следващата фаза Лопес ще се изправи срещу победителя от мача между Ришар Гаске и Алекс де Минор.