Финикс: Беретини с втора победа, Гаске и Кокинакис отпаднаха

Матео Беретини е едно от малкото големи имена, които продължават към четвъртфиналите на безспорно най-силния Чалънджър турнир за сезона – този във Финикс.

Италианецът, който се включи в турнира с цел да придобие игрова практика, записа втори труден успех, след 7-5, 7-6(5) над Александър Вукич, в мач със само един пробив. Негов следващ съперник ще бъде победителят от двубоя между Александър Шевченко и Марк-Андреа Хюслер.

В топ 8 е и Александър Бублик, който загуби само 3 гейма срещу китаеца Джиджен Джан – 6-1, 6-2.

В същото време обаче от турнира отпаднаха тенисисти като Ришар Гаске и Танаси Кокинакис. Гаске отстъпи с 2-6, 6-3, 4-6 на намиращия се в много добра форма американец Алекс Ковачевич. Кокинакис пък бе победен от Ян-Ленард Щруф след 6-3, 6-3.