Фриц надви Нори и отново завърза интригата в Laver Cup

Laver Cup

Отбор на Европа – Отбор на Света 4-4

Камерън Нори – Тейлър Фриц 1-6, 6-4, 8-10

Тейлър Фриц отново изравни резултата в Laver Cup след като надделя над Камерън Нори във втория мач от днешната програма. Американецът позволи на опонента си да изравни играта, след като спечели първия сет само за 22 минути, но в крайна сметка триумфира в решаващия тайбрек и донесе нов успех на водения от Джон Макенроу отбор на Света.

Фриц направи повече непредизвикани грешки (17-15), но за сметка на това регистрира и по-висок брой асове (5-4) и уинъри (24-14). Американският тенисист спечели 59% от точките си на първи сервис (20/34) и реализира четири от осемте си брейкпойнта (50%), докато Нори беше безупречен при шансовете си за пробив (2/2), но това не бе достатъчно.

В началото на двубоя Фриц наложи непосилно за опонента си темпо, демонстрирайки много бърз и агресивен тенис. Световният №12 започна вихрено мача и успя сравнително лесно да натрупа комфортен аванс от 4-0, преди Нори да успее да прекъсне серията му. Американецът обаче бързо си върна контрола върху сета и приключи откриващата част при 6-1 в своя полза.

Впоследствие обаче Нори подобри значително играта си в дефанзивен план и реализира ранен пробив за 2-0. Това обаче не обезвери Фриц и той осъществи пълен обрат, преди представителят на домакините да успее да възстанови равенството при 3-3. Шампионът от Индиън Уелс си върна водачеството, но след почивката Нори изгра най-силния си период в мача и спечели следващите три гейма, изравнявайки резултата в мача след 6-4.

В тайбрека сервисът на Фриц отново заработи и това му помогна да реализира няколко мини-пробива и да поведе със 7-4. Нори обаче демонстрира борбеност и успя да изравни резултата при 8-8. В крайна сметка обаче усилията му се оказаха напразни, тъй като първата ракета на САЩ стигна до мачбол, който успя да оползотвори и да оформи крайното 6-1, 4-6, 10-8 след час и половина на корта.