Беретини върна преднината на Европа с триумф над Оже-Алиасим

Laver Cup

Отбор на Европа – Отбор на Света 4-2

Матео Беретини – Феликс Оже-Алиасим 7-6(11), 4-6, 10-7

Матео Беретини записа победен дебют в тазгодишното издание на Laver Cup след като надделя над Феликс Оже-Алиасим в трисетово шоу, което би могло да бъде определено като мача на турнира до този момент. Така италианецът върна преднината на отбора на Европа и резултатът в надпреварата вече е 4-2 в полза на Стария континент.

Единственият шанс за пробив в първия сет се откри пред Оже-Алиасим при 2-1, но канадецът не успя да се възползва от отличната възможност. В крайна сметка се стигна до тайбрек, който не бе предназначен за зрителите със слаби нерви.

Беретини пропусна три сетбола, преди неговият опонент също да стигне до шанс за спечелването на сета, който обаче не бе оползотворен. Италианецът пропиля още две възможности да приключи откриващата част, но продължи да поставя Оже-Алиасим под напрежение и при следващия си сетбол не допусна грешка, надделявайки със 7-6(11).

Силните минути за италианеца продължиха и той поведе във втория сет след сервис гейм на нула. Оже-Алиасим обаче реализира единствения пробив в мача и направи резултата 3-1 в своя полза. Беретини опита да промени развоя на сета, но световният №13 продължи да бъде много солиден на сервис и изравни резултата в мача след 6-4.

В решаващия тайбрек Беретини записа два мини-брейка и успя да натрупа комфортен аванс от 7-2. Мачът изглеждаше решен, но Оже-Алиасим бе решен да се бори докрай и успя да редуцира пасива си до само една точка при 8-7. Сервисът на Беретини обаче го измъкна от сложната ситуация и миналогодишният финалист от Уимбълдън триумфира със 7-6(11), 4-6, 10-7 след 2 часа и 17 минути игра.