Фриц нямаше проблеми със Зверев, САЩ продължава към градския финал

United Cup, САЩ – Германия
Тейлър Фриц – Александър Зверев 6-1, 6-4
Медисън Кийс – Юле Ниймайер 6-2, 6-3

Завръщането на Александър Зверев сред най-добрите няма да е толкова бърз процес. Поне това показват първите два мача на финалиста от US Open 2020. След поражението от Иржи Лехечка днес германецът загуби и от Тейлър Фриц. Първата ракета на САЩ победи световния №12 след 6-1, 6-4.

На „Кен Розуел Арена“ Фриц направи чудесен мач на сервис като спечели 26 от 27 точки на първото си подаване. Той много успешно успяваше да кара Зверев да тича по корта и да завършва в точните моменти.

25-годишният участник в последното издание на Финалите на АТР спечели първите 5 гейма в мача, а след това запази интензитета, за да надделее и във втората част. Мачът продължи едва 64 минути.

Впоследствие Медисън Кийс се справи с Юле Ниймайер след 6-2, 6-3. И в този мач добрите сервиси и прецизната игра от основната линия бяха ключът за успеха на американката срещу изненадващата четвъртфиналистка от Уимбълдън 2022. Кийс загуби само 6 точки на първи сервис и не даде нито един брейкбол на съперничката си, която на свой ред имаше сериозни затруднения с началния удар.

С тези две победи САЩ си осигури и първото място в групата. Именно две точки срещу Германия бяха необходими на тима след успеха с 4-1 над Чехия в първия сбллъсък.

Всичко това означава, че САЩ ще играе в градския финал в Сидни срещу Великобритания. Победителят от този сблъсък пък продължава към финалната четворка.

Във вторник американците все пак отново ще бъдат на корта за доиграването на мачовете срещу Германия. Джесика Пегула ще срещне Лаура Зигемунд, а Франсис Тиафо има за съперник Оскар Оте.