Фриц победи Кирьос за 50 минути, отпадания за Хуркач и Рууд

Western & Southern Open, втори кръг
Тейлър Фриц – Ник Кирьос 6-3, 6-2
Стефанос Циципас – Филип Краинович 6-3, 6-4

Едва 50 минути бяха необходими на Тейлър Фриц, за да стигне до победата срещу Ник Кирьос в един от най-очакваните мачове от втори кръг на Мастърса в Синсинати.

Двубоят завърши 6-3, 6-2 в полза на първата ракета на САЩ, който реализира 3 пробива и в целия мач не даде нито един брейкбол на съперника си. До голяма степен изходът на двубоя бе решен от контузията на Кирьос в областта на коляното. Още преди турнира той заговори за нея, а този път тя се засили в края на първия сет. Проблемът определено не позволи на Кирьос да бъде пълноценен оттам насетне като той ограничаваше движенията му по корта. Поради този факт австралиецът опитваше да завършва точките още по-бързо отколкото обикновено. Травмата повлия негативно и на сервиса му.

В първия сет единственият пробив падна в шестия гейм за 4-2. Втората част започна с нов брейк в полза на Фриц, а втори за 4-1 съвсем реши изхода на срещата.

За Фриц следва мач с Андрей Рубльов, който постигна изненадващо трудна победа в три сета над Фабио Фонини.

Успешно начало в турнира регистрира Стефанос Циципас. Четвъртият в схемата победи Филип Краинович след 6-3, 6-4. Във всеки от сетовете гъркът постигаше пробив в средата на частта, който бе напълно достатъчен на фона на доминацията му на сервис. В целия мач Циципас загуби само осем точки на сервис и закономерно не даде нито една възможност за пробив в целия мач. Следващият му съперник ще бъде Диего Шварцман.

С надпреварата се сбогуваха двама от топ поставените в лицето на Хуберт Хуркач и Каспър Рууд.

Полякът, който игра финал в Монреал, отстъпи на Джон Иснър след 6-7(5), 7-6(3), 2-6 в мач, в който единствените два пробива дойдоха в полза на американеца в решителния трети сет.

Успехът на ветерана гарантира и американски двубой в трети кръг, тъй като Иснър очаква победителя от мача между Франсис Тиафо и Себастиан Корда.

Рууд на свой ред загуби от шампиона в колежанското първенство на САЩ Бен Шелтън. За 19-годишния суперталант това е пореден голям успех в последните седмици, а той дойде след 6-3, 6-3 в мач, в който Шелтън реализира 3 от 4-те си шанса за пробив като в същото време не даде нито една възможност на съперника си.

В първия кръг срещу Лоренцо Сонего Шелтън записа първи успех на ниво Мастърс 1000, а две седмици по-рано в Атланта бе записал и изобщо първа победа в АТР тура. Към това добавяме и два финала и два полуфинала на ниво АТР.

Така Шелтън си осигури придвижване до около №170 в ранглиста в понеделник при положение, че през май беше №547.

За него следва двубой с Камерън Нори, победил в три сета Анди Мъри.

В трети кръг е и Яник Синер, който водеше със 7-5, 3-1 преди съперникът му Миомир Кецманович да се откаже поради контузия.

В един от най-интересните мачове за деня Денис Шаповалов постигна впечатляващ обрат срещу Томи Пол за крайното 3-6, 6-4, 6-3.

Канадецът губеше с два пробива и 1-4 във втория сет преди да запише серия от осем поредни гейма до 3-0 в своя полза в решителната част. До края сервисът му позволи да стигне до крайния успех, който му осигури мач с Даниил Медведев.