Гаел Монфис записа изненадваща загуба в Хамбург

Hamburg European Open, първи кръг

Яник Ханфман – Гаел Монфис 6-4, 6-3

Световният №9 Гаел Монфис изненадващо отпадна още в първия кръг на турнира в Хамбург след загуба с 4-6, 3-6 от представителя на домакините Яник Ханфман. Французинът, който бе трети поставен и считан за един от фаворитите в надпреварата, изигра доста неубедителен мач, като в хода на срещата не успя да поведе в геймовете нито веднъж.

Първият сет бе доста равностоен, като играта вървеше гейм за гейм и никой от опонентите не успяваше да достигне до пробив. Ханфман поведе в резултата на четири пъти, но Монфис не му позволи да натрупа преднина и неизменно успяваше да изравни. При 4-4 Хафман отново излезе напред, записвайки гейм на нула, но този път Монфис не успя да отговори и германецът записа пробив, който бе решаващ за спечелването на сета.

Вторият сет започна подобно на първия, като отново Ханфман поведе пръв, а Монфис изравни, след което двамата си размениха по още един гейм за 2-2. Германецът обаче внезапно вдигна темпото и спечели три поредни гейма (два от тях на нула), като по този начин направи огромна крачка към спечелването на мача, повеждайки с 5-2. Монфис сотговори, като също записа гейм на нула, но Ханфман вече не можеше да бъде спрян. В следващия гейм 103-ият в света даде само точка на своя съперник и приключи срещата още при първата си възможност.

В следващата фаза Ханфман ще се изправи срещу Кристиан Гарин, който в първия кръг елиминира Кей Нишикори след 6-0, 6-3.