Изабелла Шиникова претърпя поражение в квалификациите за Ролан Гарос

Ролан Гарос, първи квалификационен кръг

Марта Костюк – Изабелла Шиникова 6-1, 3-6, 6-0

Изабелла Шиникова записа загуба в три сета от Марта Костюк в първия кръг от квалификациите за Ролан Гарос. Българката изигра много силен втори сет, но в останалата част от мача не бе на висотата на своята съперничка и не успя да продължи напред в борбата за място в основната схема на Ролан Гарос.

Мачът започна много силно за Костюк, която наложи високо темпо от самото начало и напълно пое контрола върху мача, като поведе с 4-0. Шиникова върна един гейм, но Костюк стигна до нов пробив и спечели сета след 21 минути игра.

Вторият сет започна с гейм за Шиникова, но Костюк успя да изравни. След това обаче българката направи невероятна серия и поведе с 5-1, спечелвайки два поредни гейма на нула. Костюк успя поне отчасти да върне интригата с пробив за 5-3, но в деветия гейм Шиникова отново се оказа по-прецизна в решаващите мигове и изравни резултата в мача.

В заключителния сет обаче от агресията и увереността на българката не бе останала и следа. Костюк проби с два поредни гейма на нула, след което продължи да доминира осезаемо. Шиникова спаси първия мачбол на украинката, но при втория Костюк не допусна грешка и се класира за следващата фаза от квалификациите.