Гаске – Пер е първият 1/2-финал в Монпелие

Гаске - Пер е първият 1/2-финал в Монпелие

Изцяло френски е първият полуфинал на Open Sud De France в Монпелие. Ришар Гаске, поставен под №3 в основната схема, се класира сред последните четирима след 6-2 5-7 6-4 над Кени дьо Шепе.

Гаске проби за 5-4 във втория сет и сервираше за мача, но Дьо Шепе, който премина през квалификациите и отстрани в първия кръг четвъртфиналиста от Мелбърн Миша Зверев, върна брейка за 5-5 и с още един пробив за 7-5 изравни сетовете.

Гаске проби и затвърди на старта на решителния сет, но сънародникът му навакса изоставането за 2-2. Развръзката настъпи в деветия гейм, когато Гаске проби отново и след това затвори на свой сервис от третия си мачбол.

В спор за място на финала световният №22 ще играе с Беноа Пер, който престоя само един гейм на корта срещу Дъстин Браун. Германецът, който във втория кръг елиминира водача в схемата Марин Чилич, загуби първия гейм и се отказа заради контузия.