Гофен се справи с Дел Потро в интересен сблъсък в Шанхай, Кирьос спря Куери

Шанхай, I кръг
Давид Гофен – Хуан Мартин дел Потро 4-6 6-3 7-5

Давид Гофен и Хуан Мартин дел Потро изиграха вълнуващ двубой от първия кръг на Мастърса в Шанхай, който бе спечелен от белгиеца с 4-6 6-3 7-5.

Гофен, който в неделя загуби финала срещу Ник Кирьос в Токио, успя да се възстанови от загубата на първия сет, за да обърне олимпийския вицешампион.

Поставеният под №11 в схемата белгиец се опитваше да диктува темпото с острите си форхенди по диагонала, насочени към бекхенд на Делпо, но слайсът на аржентинеца бе ефективен.

Той достигна до решителен пробив за 4-3 в първия сет, а малко по-късно затвори частта с гейм на нула.

Вторият сет започна отлично за Дел Потро, който проби още в първия гейм и затвърди, но последва спад, а грешките му зачестиха. Гофен върна брейка за 2-2, а след това проби отново за 5-3 и приключи сета с продължителен гейм, в който съперникът му имаше точка за рибрейк.

Решителната част бе най-интересна. Гофен на два пъти повеждаше с пробив, но Дел Потро успяваше да го върне. В 11-ия гейм белгиецът проби отново, а след това с два аса след 30-30 приключи срещата на свой сервис със 7-5 след два часа и 20 минути битка.

Във втория кръг световният №12 ще играе с Беноа Пер.

В друг мач Ник Кирьос направи необходимото, за да спре Сам Куери, записвайки чиста победа срещу него – 6-4 6-4. Следващият опонент на австралиеца е Миша Зверев.