Гофен сгази Дарси на старта в Монте Карло, Симон стигна до мач с Ноле

Monte-Carlo Rolex Masters, I кръг
Давид Гофен – Стив Дарси 6-2 6-1

Давид Гофен потегли с категорична победна над Стив Дарси в белгийското дерби от първия кръг на Monte-Carlo Rolex Masters – 6-2 6-1 за 72 минути.

Световният №14 имаше тотален контрол над двубоя от началните минути и макар да пропусна брейкбол в откриващото подаване на съперника, след това влезе в серия и поведе с 5-1 гейма. Дарси успя да се върне от 0-40, за да намали резултата до 2-5, но не и да направи нещо по-значимо в първия сет. Превъзходството на Гофен бе дори по-очевидно след почивката, когато той набързо поведе с 4-0 гейма и затвори мача с 6-1. Белгиецът очаква Николас Алмагро или квалификант.

Същевременно, Жоао Соуса също не срещна трудности в двубоя си срещу Флориан Майер и спечели с 6-3 6-2. Клея определено не е предпочитаната настилка за опитния германец, който въпреки мощния си сервис допусна общо три пробива без да успее да затрудни Соуса на негов начален удар. Португалецът очаква Пабло Куевас или Виктор Троицки.

В последния мач от програмата за днешния ден, Жил Симон също мина с лекота през първия си съперник на Мастърса, записвайки успех с 6-2 6-2 над Малек Джазири. Двата сета се развиха по идентичен начин, като французинът направи по три пробива и макар да загуби по веднъж подаването си, не изпусна контрола нито за миг.

Симон ще се изправи в следващия кръг срещу №2 в схемата Новак Джокович. Двамата досега не са се сблъсквали на клей, но Ноле води с 10-1 в преките двубои, а единственият успех за французина дойде в първия им двубой през 2008 г.