Димитров започна с победа над Кудла в Акапулко

Abierto Mexicano TELCEL, I кръг
Григор Димитров – Денис Кудла 7-5 6-1

Григор Димитров започна колебливо срещу Денис Кудла в първия кръг на Abierto Mexicano TELCEL 2016, но спечели важните точки и съумя да победи американеца със 7-5 6-1. Така във втория кръг полуфиналистът от миналата седмица от Делрей Бийч ще играе с Доналд Йънг, който отстрани Жил Мюлер.

Както имаше два геймбола, така Димитров допусна пробив още на старта. В четвъртия гейм той поведе с 15-40, но не можа да пробие. След къс ретур американецът излезе на мрежата и от форхенд завърши, а след това спечели и гейма.

В шестия гейм българинът отново поведе с 15-40, но този път навлезе  в корта и успя. След това въпреки двойната грешка седмият поставен изтласка съперника си зад основната линия, избяга от бекхенд и затвърди. При 5-6 Кудла сервираше за оставане в сета и допусна да изостане с 15-40 – при втория брейкбол световният №64 сгреши и предаде сета.

Димитров продължи да изпитва трудности на начален удар, като в третия гейм допусна нова двойна грешка и се наложи да спасява два брейкбола, но вдигна темпото и взе подаването си. Четвъртият гейм продължи почти осем минути, но битката си струваше – при 30-30 последва продължителна размяна от основната линия, завършила с форхенд в аут на Кудла, но Димитров сгреши ретура.

След няколко минути, три равенства и още една пропусната точка за пробив шампионът от 2014 размина от бекхенд по диагонала съперника си и този път успя. Той затвърди, а Кудла като че ли се предаде и след нови грешки допусна още един пробив. При 5-1 Димитров сервираше за мача – поведе с 40-0 и с печелившо воле сложи точка на двубоя.

И статистиката от мача – 57% първи сервис за българина, 4 аса и 5 двойни грешки, 16 уинъра и 20 непредизвикани грешки.

С достигането си до втория кръг световният №26 си гарантира 45 точки за ранглистата и $19,000 от наградния фонд, Кудла ще се задоволи с $10,000.