Гледайте на живо: Григор Димитров – Денис Кудла 7-5 6-1

Григор Димитров ще открие участието си на Abierto Mexicano TELCEL срещу Денис Кудла. Мачът е последен на централния корт и ще започне след 06:00 ч. българско време. Срещата ще може да се наблюдава от линковете в TennisKafe.com.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Кудла води с 1-0 в преките двубои след 6-1 6-4 на турнира в Нюпорт през 2011-а. Това е и единствената им среща на ниво ATP до момента.

Коментари на живо:

05:45 ч. Съвсем очаквано, Григор е абсолютен фаворит на букмейкърите с коефициент за победа от 1.20 срещу 4.33 за Кудла

05:50 ч. Ако Григор преодолее първото си препятствие в Акапулко, във втория кръг ще се изправи срещу друг американец – Доналд Йънг.

0-1 – Пробив! Григор дръпна комфортно с 40-15, но после сбърка воле, а с форхенд уинър американецът стигна до дюс. Бекхендът на българина излетя извън корта, за да се стигне до първия брейкбол в мача. Григор спечели последвалото разиграване, но след това бе изправен пред нова опасност и предаде гейма си с двойна грешка.

0-2 – Кудла затвърждава брейка, след като поведе с 40-0 и даде само една точка на българина, а геймът завърши с нова непредизвикана грешка от бекхенд.

1-2 – Първи гейм за Димитров, който този път се представи стабилно и спечели подаването си на нула.

1-3 – Кудла направи двойна грешка и Григор поведе с 15-30, след което американецът изкара бекхенд в аут и българинът се добра до две възможности за връщането на пробива. Ретур в аут и сбъркан слайс означаваха дюс, а серията на американеца продължи и взе гейма си.

2-3 – Нов добър гейм на българина, който го спечели на 15 и се прояви с няколко безкомпромисни удара.

3-3 – Пробив! Григор върна пробива. Българинът отново си осигури две точки за брейк при 15-40 и с ретур уинър свърши работата си.

4-3 – Труден гейм за Григор, който имаше късмет, че при 30-30 Кудла пресили удара си, след което с форхенд уинър обърна резултата в своя полза.

4-4 – Кудла сбърка форхенд за 15-40 и предостави два скрити сетбола на Григор, но Кудла докара гейма до дюс. Последва дълго разиграване, в което българинът дочака грешка на съперника. Не успя и от третия си опит, а с нов неуспешен ретур малко по-късно Кудла удържа подаването си.

5-4 – Димитров започна да намира ритъма си и вече е само на един гейм от спечелването на първия сет.

5-5 – Силен гейм за Кудла, който поведе с 40-15 и реализира още първия си геймбол.

6-5 – С четвъртата двойна грешка на Григор резултатът стана 30-30, но Кудла прати форхенд в мрежата, а малко по-късно сбърка отново и Димитров си осигури минимум тайбрек.

7-5 – Сет за Григор! С много агресивна игра Григор Димитров стигна до два сетбола при 15-40. Кудла натисна бекхенда на българина и отрази единия, но след това направи непредизвикана грешка и частта приключи.

1-0 – Кудла допусна поредната си непредизвикана грешка за 40-15 и Григор завърши гейма с третия си ас.

1-1 – Американецът изравнява след гейм на нула.

2-1 – Кудла поведе с 15-30, след което Григор допусна нова двойна грешка. Българинът подходи агресивно и спаси двата брейкбола, а след нова грешка на американеца от бекхенд стигна до геймбол. С ретур в аут геймът свърши.

3-1 – Пробив! При 30-30 последва продължителна размяна от основната линия, завършила с форхенд в аут на Кудла, но Димитров сгреши ретура. Битката продължи, Григор размина от бекхенд по диагонала съперника си за поредния брейкбол и този път успя.

4-1 – Григор затвърди, след като Кудла прати ретур в мрежата за 40-30, след което американецът изкара форхенд в аут.

5-1 – Пробив! Григор проби отново и ще сервира за мача.

6-1 – Победа! Димитров приключи мача със страхотен гейм на нула.

Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта.