Гледайте на живо: Григор Димитров – Александър Зверев 4-6 6-3 5-6

Гледайте на живо: Григор Димитров - Александър Зверев 4-6 6-3 5-6

Григор Димитров започва участието си на сингъл на турнира BNP Paribas Open срещу младия Александър Зверев. Мачът е първи в програмата на Централния корт и ще започне малко след 20:00 ч. българско време.

Това ще е втори двубой между двамата, като българинът спечели с 2-6 6-4 6-2 в Базел преди два сезона. Срещата ще може да се наблюдава по телевизия Sport+ HD, както и от линковете в TennisKafe.com.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Зверев потегли на Мастърса с обрат за 3-6 7-5 6-3 над Иван Додиг и все повече затвърждава мнението, че е един от „най-горещите“ тенисисти от новата вълна в момента. До момента Димитров има три поредни отпадания в III кръг в Индиън Уелс, като през 2014-а загуби с 6-2 1-6 5-7 от Ернест Гулбис, а Томи Робредо го спря през миналия сезон с 4-6 6-1 5-7.

19:20 ч. Победителят от двубоя между Григор и Зверев ще излезе срещу Вашек Поспишил или Жил Симон.

19:25 ч. Димитров е фаворит на букмейкърите с коефициент за победа от 1.40 срещу 2.75 за младока.

Коментари на живо:

1-0 – Безпроблемен гейм за Григор, който сервира убедително и си осигури три геймбола при 40-0. Последва обаче двойна грешка. От втория си опит Димитров затвори гейма след ретур в аут.

1-1 – Григор взе първите две точки, но Зверев изравни, след което с ас стигна до геймбол. След това германецът направи двойна грешка. След продължително разиграване българинът стигна до първата си точка за пробив. Зверев обаче отговори с добър сервис и след това спечели гейма си.

2-1 – Нов убедителен гейм за Димитров, който даде само точка на съперника си.

2-2 – Гейм на нула за Александър Зверев.

2-3 – Пробив! Слаб гейм за Григор, който допусна съперникът му да стигне до първа точка за пробив при 30-40 и прати бекхенд в аут.

2-4 – Зверев затвърди след гейм, в който даде само точка на Димитров.

3-4 – Важен гейм на нула за Григор Димитров.

3-5 – Отново само точка за българина.

4-5 – Гейм на нула за Григор и ще посреща за оставане в сета.

4-6 – Сет за Зверев! Тийнейджърът затвори първия сет след нов гейм, в който не бе поставен под напрежение.

1-0 – Колебливо начало на втората част, след като Григор пропусна преднина от 40-15. Зверев стигна до нова точка за пробив, но след няколко дюса българинът удържа.

1-1 – Зверев изравнява след гейм на нула.

2-1 – Геймът започна с хубаво разиграване, но накрая Григор направи поредната си непредизвикана грешка. Димитров сбърка удар над глава на опразнения корт, за да даде нови два брейкбола на съперника при 15-40. Българинът обаче запази самообладание и с три поредни точки стигна до предимство. Но младокът не се отказваше. Още две опасности да пробив отрази Димитров, преди най-накрая да спечели гейма.

3-1 – Пробив! Зверев направи двойна грешка за 15-30, а малко по късно сбърка бекхенд за 30-40. Младокът обаче отрази брейкбола с добър сервис. Заредиха се дюсове, а с нова двойна грешка германецът даде нова възможност на Димитров. Битката продължи и в десетата минута на гейма българинът се добра до трети брейкбол и го реализира след бекхенд грешка на тийнейджъра.

4-1 – Григор затвърди след убедителен гейм, в който даде само точка на противника си.

4-2 – Зверев взе втория си гейм в сета – на 15.

5-2 – С безпроблемен гейм на 15, българинът се доближава на един от изравняването на резултата.

5-3 – Геймът започна с две точки за младока, но след това удържа подаването си.

6-3 – Сет за Григор! С ас българинът стигна до 40-0 и три сетбола и успя още от първия.

1-0 – Пробив! – Григор даде няколко лесни точки на германеца, който поведе с 40-15 в първото си подаване в третия сет, само че Димитров се пребори за брейкбол. Българинът изпусна първия си шанс, не успя и при втория, но стигна до трети след грешка на Зверев на мрежата, а тийнейджърът изкара бекхенда си в аут и сякаш се предаде психически в този момент.

2-0 – Григор затвърждава пробива. Геймът започна с две точки за Зверев, но представянето на Димитров след това бе наистина солидно и стигна до геймбол при 40-30. Със силен сервис и ретур в аут геймът приключи.

2-1  – Първата ни ракета си осигури нови три точки за пробив при 0-40, но не успя да ги реализира. Заредиха се дюсове, а с перфектно воле българинът стигна и до четвърта възможност, но накрая Зверев взе подаването си.

3-1 – С перфектен гейм на нула Димитров си върна аванса от затвърден пробив.

3-2 – Димитров не успя да постави под напрежение Зверев, който взе гейма си на 15.

3-3 – Пробив! Григор изкара форхенд по правата за 30-40, след което пробивът бе върнат след бекхенд в мрежата.

3-4 – Подем в играта на младока, който поведе с 40-0 и успя още от първия си геймбол, след като деми воле на григор излезе в аут.

4-4 – Димитров набързо си осигури три геймбола при 40-0, след което съперникът му блесна със страхотен минаващ удар. Малко по-късно обаче българинът затвори подаването си с форхенд уинър.

4-5 – Гейм за Зверев и напрежението е у Григор.

5-5 – Рутинен гейм за Григор и равенството отново е възстановено.

5-6 – Зверев показа самочувствие. С 13-ия си ас спечели първата точка, а след това продължи да сервира добре, за да поведе с 40-0. С още един силен сервис спечели подаването си на нула.