Григор Димитров и Стан Вавринка спасиха два мачбола, но загубиха мача си на двойки във Виена

Erste Bank Open (Виена), първи кръг

Григор Димитров/Стан Вавринка – Раджийв Рам/Джо Солсбъри 4-6, 6-3, 6-10

Григор Димитров и Стан Вавринка отпаднаха в първия кръг от турнира на двойки във Виена след загуба в три сета от Раджийв Рам и Джо Солсбъри. Българинът и швейцарецът показаха добра игра, но не бяха достатъчно прецизни в ключовите моменти и това им коства победата в оспорвания сблъсък.

Димитров и Вавринка могат горчиво да съжаляват за пропуснатата победа, тъй като имаха огромно предимство при спечелените на втори сервис точки, записвайки 65% успеваемост срещу едва 38% за своите опоненти. Освен това първата ни ракета и неговият съотборник не направиха нито една двойна грешка, докато Рам и Солсбъри регистрираха четири такива.

Димитров и Вавринка взеха инициативата в първия сет, като на три пъти поведоха в геймовете, но техните опоненти неизменно успяваха да изравнят резултата. Първата ни ракета и „Stanimal“ отново излязоха напред при 4-3, но веднага след това Рам и Солсбъри изиграха най-силния си период в мача и стигнаха до решаващ пробив, след който спечелиха сета с 6-4.

Димитров и Вавринка изиграха много силен втори сет, като поведоха комфортно с 4-1 след ранен пробив. Това се оказа повратният момент, тъй като двамата продължиха да поддържат разликата от три гейма и спечелиха сета с 6-3, довеждайки мача до тайбрек.

Той обаче започна много по-добре за Рам и Солсбъри, които веднага стигнаха до пробив и поведоха с 3-0. В хода тайбрека Димитров и Вавринка върнаха интригата, като съкратиха изоставането си на 3-4, но техните опоненти отново пробиха и поведоха със 7-3. Димитров и Вавринка се бориха до самия край, като спасиха два поредни мачбола, но въпреки това Рам и Солсбъри спечелиха тайбрека с 10-6 и по този начин се поздравиха с победата в мача.