Григор Димитров победи Никола Маю в последния си мач на Ultimate Tennis Showdown

Ultimate Tennis Showdown, група „А“

Григор Димитров – Никола Маю 14-11, 13-15, 15-14, 12-10

Григор Димитров приключи с победа участието си на Ultimate Tennis Showdown. Първата ни ракета победи 213-ия в света Никола Маю с 3-1, като по този начин записа трета поредна победа над този опонент.

Началото на мача бе изключително равностойно и оспорвано, като никой от опонентите не успяваше да се откъсне в резултата. Първи това направи Димитров, който реализира три поредни точки и осъществи обрат от 5-6 до 8-6 в своя полза.

Последваха много силни минути за първата ни ракета и резултатът набъбна до 14-7 в полза на Димитров. Маю реализира пробив и доведе резултата до 14-11, но време за обрат нямаше и Григор Димитров спечели първата част.

Dimitrov_UTS_2

Втората част започна по добре за Маю, който поведе с 2-0, а след това увеличи преднината си до 4-1. Французинът продължи да поддържа тази разлика, като резултатът достигна 7-4. Димитров се активизира и доведе нещата до 7-6, но Маю бързо прекъсна серията на българина.

Първата ни ракета показа дух и успя да изравни при 8-8, но Маю отново излезе напред. Радостта на французина обаче не трая дълго, тъй като Димитров осъществи обрат и поведе с 11-9. За съжаление Маю навлезе в страхотна серия и реализира четири безответни точки.

Драмата не приключи до тук, тъй като Димитров отново успя да изравни при 13-13. Маю обаче си върна водачеството в решаващия момент и частта приключи при резултат 15-13 за французина.

Grigor Dimitrov

Първата точка в третата част бе за Димитров, но Маю реализира пробив и поведе с 3-1. Българинът отново успя да изравни, на Маю възстанови разликата при 7-5. Последваха нови силни минути за французина, чиято преднина набъбна до 12-8.

Григор Димитров обаче показа класата си и осъществи страхотен обрат, повеждайки с 13-12. Маю се съвзе от шока и отново излезе напред, преди Димитров да изравни при 14-14. Развръзка от предишния сет се повтори, но с обратен знак – първата ни ракета реализира точка, която се оказа решаваща, и спечели частта с 15-14.

Четвъртата част започна много силно за Маю, който бързо поведе с 3-0. Димитров намали пасива си, но опонентът му отново реализира пробив и доведе резултата до 5-1. Българинът отново показа характер и доведе резултата до 6-6. Подобно на третата четвърт Димитров отново бе по-прецизен в решаващите мигове, като спечели частта с 12-10, а заедно с нея и мача.

Така Григор Димитров приключва с победа дебютното си участие на турнира Ultimate Tennis Showdown. Макар да си пролича, че все още е далеч от най-добрата си форма, българинът показа, че се завръща към обичайното си ниво и даде много поводи за оптимизъм на своите почитатели.