На живо: Григор Димитров – Никола Маю 3-1 (14-11, 13-15, 15-14, 12-10)

На живо: Григор Димитров - Никола Маю 3-1 (14-11, 13-15, 15-14, 12-10)

Днес от 15:30 ч. българско време Григор Димитров излиза срещу французина Никола Маю в първи мач от днешната програма на Ultimate Tennis Showdown. За съжаление срещата е само протоколна, тъй като първата ни ракета няма шанс за класиране в следващата фаза.

Българинът все още е далеч от най-добрата си форма, но статистиката преди днешния сблъсък е на негова страна. Той и Маю са се срещали два пъти на професионалния корт, като Димитров спечели и двата мача без да даде сет на французина. Последната им среща бе на 1/8-финала в Бризбън през 2017 г., когато Димитров надделя с 6-2, 6-4.

Dimitrov_UTS_2

В предходните си два мача от турнира Григор Димитров претърпя поражения от Ришар Гаске и Фелисиано Лопес. Първата ни ракета не бе далеч от успех срещу испанеца, след като успя да поведе с 2-1 части, но Лопес успя да се върне в мача и да спечели последвалата „внезапна смърт“.

Двубоя между Григор Димитров и Никола Маю можете да гледате на живо в ефира на Max Sport 1, както и да го следите в TennisKafe.com.

Коментари на живо

Първа част: Началото на мача бе изключително равностойно и оспорвано, като никой от опонентите не успяваше да се откъсне в резултата. Първи това направи Димитров, който реализира три поредни точки и осъществи обрат от 5-6 до 8-6 в своя полза.

Последваха много силни минути за първата ни ракета и резултатът набъбна до 14-7 в полза на Димитров. Маю реализира пробив и доведе резултата до 14-11, но време за обрат нямаше и Григор Димитров спечели първата част.

Втора част: Втората част започна по добре за Маю, който поведе с 2-0, а след това увеличи преднината си до 4-1. Французинът продължи да поддържа тази разлика, като резултатът достигна 7-4. Димитров се активизира и доведе нещата до 7-6, но Маю бързо прекъсна серията на българина.

Първата ни ракета показа дух и успя да изравни при 8-8, но Маю отново излезе напред. Радостта на французина обаче не трая дълго, тъй като Димитров осъществи обрат и поведе с 11-9. За съжаление Маю навлезе в страхотна серия и реализира четири безответни точки.

Драмата не приключи до тук, тъй като Димитров отново успя да изравни при 13-13. Маю обаче си върна водачеството в решаващия момент и частта приключи при резултат 15-13 за французина.

Трета част: Първата точка бе за Димитров, но Маю реализира пробив и поведе с 3-1. Българинът отново успя да изравни, на Маю възстанови разликата при 7-5. Последваха нови силни минути за французина, чиято преднина набъбна до 12-8.

Григор Димитров обаче показа класата си и осъществи страхотен обрат, повеждайки с 13-12. Маю се съвзе от шока и отново излезе напред, преди Димитров да изравни при 14-14. Развръзка от предишния сет се повтори, но с обратен знак – първата ни ракета реализира точка, която се оказа решаваща, и спечели частта с 15-14.

Четвърта част: Четвъртата част започна много силно за Маю, който бързо поведе с 3-0. Димитров намали пасива си, но опонентът му отново реализира пробив и доведе резултата до 5-1. Българинът отново показа характер и доведе резултата до 6-6.