Григор Димитров започва на Ролан Гарос в неделя

Григор Димитров започва на Ролан Гарос в неделя

Григор Димитров ще започне участието си на тазгодишния Ролан Гарос в неделя (26 май). Тогава ще се изиграят част от двубоите от долната половина на мъжката схема, в която е и първата ни ракета. Негов опонент ще бъде Александър Ковачевич.

Димитров пристига на Откритото първенство на Франция като №10 в света. В предходния си турнир българинът стигна до осминафинал в Рим, побеждавайки Йошихито Нишиока (7-5, 6-4) и Теренс Атман (7-6, 6-3). Впоследствие обаче първата ни ракета загуби от Тейлър Фриц, като в хода на двубоя имаше проблеми с глезена и китката.

Димитров обаче далеч не е единствената звезда, която ще видим в действие в първия ден от Ролан Гарос. Карлос Алкарас ще започне участието си срещу квалификант, докато Андрей Рубльов ще се изправи срещу Таро Даниел. В един от най-интересните двубои за деня ще видим един срещу друг двама трикратни шампиони от Големия шлем – Анди Мъри и Стан Вавринка.

Не по-малко интересно ще бъде при жените. Наоми Осака ще играе с Лучия Бронзети, докато две от шампионките в надпреварата – Йелена Остапенко и Барбора Крейчикова, ще се изправят съответно срещу Жаклин Кристиян и Виктория Голубич.


В партньорство с Булевард България
Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта. Модераторите не коментират причините за изтриване на постове и други модераторски намеси.
Copyright © 2020 TennisKafe.com, Тенискафе ООД, Стара Планина 3, Управител: Асен Григоров. Всички права запазени.
Created by WPH