Григор разнищи Гофен и си резервира място за финалното каре в Лондон

Nitto ATP Finals, групова фаза
Григор Димитров – Давид Гофен 6-0 6-2

Григор Димитров обезличи Давид Гофен във втория си мач от група „Пийт Сампрас“ на финалите на АТР в Лондон, налагайки се с 6-0 6-2.Така първата ни ракета си гарантира място на 1/2-финалите на Nitto ATP Finals. Българинът бе под пара в първия сет и сякаш бе сам на корта, а във втория запази най-доброто за ключовите моменти, пречупвайки съпротивата на съперника.

Григор започна силно и още във втория гейм поведе 40-0 от посрещане, а на втория брейкбол завърши атака на мрежата с прецизно воле – 2-0. Григор сервираше за затвърждаване, поведе 40-15 и с ново успешно излизане на мрежата покачи на 3-0.

grigor2

Защитата на Гофен не представляваше никаква трудност за първата ни ракета, а белгиецът все по-трудно покриваше корта. Световният №8 през повечето време бе в по-пасивната позиция и проблемите не закъсняха. В четвъртия гейм Димитров докара точките до дюс, а после стигна и до брейкбол, но го пропусна с форхенд в аут. С ретур в аут Григор изпусна нов шанс за двоен брейк, а после не реализира и трети брейкбол – дюс. Накрая обаче заслужи четвърта възможност и я материализира – 4-0.

В петата част българинът поведе 40-0 и след ретур в мрежата авансът му вече стана 5-0. Григор не се спря и в шестия гейм стигна до сетбол от посрещане при 30-40, като успя да го реализира – 6-0.

Димитров откри сметката си във втория сет, а във втория гейм поведе 40-15 от посрещане, като на първия брейкбол Гофен направи двойна грешка – 2-0. Световният №6 срещна първо по-сериознo предизвикателство на свой сервис гейм в следващата част, но отрази топка за рибрейк и затвърди за 3-0.

Виждайки накъде отиват нещата, Гофен стана малко по-агресивен и откри сметката си за 1-3, а после даде максимума, но стигна само до дюс – 1-4. Григор продължи да играе на изключително високо ниво, а осмия гейм заслужи мачбол от посрещане, но белгиецът отрази с форхенд уинър – дюс. Димитров стигна до втора възможност, но изкара ретур в аут. Накрая обаче от трети опит бе безгрешен – 6-2.