Коментирайте на живо: Григор Димитров – Давид Гофен 6-0 6-2

Коментирайте на живо: Григор Димитров - Давид Гофен 6-0 6-2

След загубата на Саша Зверев от Роджър Федерер снощи Григор Димитров вече еднолично е втори фаворит на букмейкърите за спечелването на титлата в Лондон след Маестрото. Водещият ни тенисист може да си осигури място на полуфиналите още днес при победа над Давид Гофен.

Ако успее да се справи с белгиеца, Григор ще завърши на първо място в групата и в събота ще спори за финална квота със Зверев или Сок.

Двамата с Гофен вече се срещнаха три пъти през този сезон. Българинът победи белгиеца на четвъртфиналите на Australian Open и на финала в София, а малко по-късно загуби от него в Ротердам.

В общия баланс между двамата на ниво ATP Григор води с 3-1 победи, след като през 2014-а надделя над този съперник и на US Open.

Коментари на живо:

1-0 – Непредизвикана грешка попречи на Димитров да открие двубоя с гейм на 0.

2-0 – Пробив за Григор Димитров! Вторият гейм на 0 бе предшестван от скандирания „Хайде, Гришо!“ от публиката в залата. Григор взе първата точка, а прекрасен ретур по диаонала му осигури и втората – 0-30. Гофен допусна непредизвикана грешка, която даде три брейкбола на българина. Първата бе спасена, въпреки че мрежата го затрудни, но при втората Димитров показа умела игра на мрежата и проби.

3-0 – Никакви затруднения при затвърдяването на брейка – отново само точка в актива на посрещащия.

4-0 – Пробив за Димитров! Григор отново поведе на подаването на съперника си. Гофен играеше предимно на втори сервис и това доведе нещата до дюс. Димитров излезе напред към мрежата и противникът му не успя да реагира, изпращайки топката в мрежата – брейкбол. Белгиецът се спаси, но двойна грешка го върна в същото положение. Сервисът му заработи и стигна до предимство, но Григор завърши оспорвано разиграване с прекрасна къса, връщайки равенството. Нова двойна грешка отново постави Давид в неизгодна позиция, но той се измъкна с уинър. Все пак малко след осмата минути от гейма българинът взе своето – 4-0.

5-0 – Григор играеше уверено, а съперникът му не съумяваше да смогва на темпото. Отново рутинно подаване, завършило на 0.

6-0 – Сет за Григор Димитров! При 30-30 Гофен опит да завърши с форхенд по правата, но ударът му не намери корта. Димитров спечели следващото разиграване, а с него и сета.

6-0 1-0 – Григор изравни за 15-15 с брилянтен бекхенд по правата, а по-късно записа и първия си ас в мача. Посрещащият не взе повече точки.

6-0 2-0 – Пробив за Григор! Третата двойна грешка на белгиецът в двубоя доведе до равенство 15-15, а след следващото разиграване българинът поведе. Нов добре позициониран изстрел даде две точки за пробив на Димитров. Нова двойна грешка и брейкът бе факт.

6-0 3-0 – Време бе и Григор да запише първа двойна грешка – 15-30. Стигна се до дюс, преди Гофен да получи възможност за рибрейк. Димитров надделя над съперника си в следващите разигравания и затвърди.

6-0 3-1 – Димитров спечели първите две разигравания с великлепна игра – 0-30. Световният номер 8 успя да обърне и най-посл, след сет и половина, взе гейм в двубоя.

6-0 4-1 – При 0-30 Григор получи официално предупреждение, понеже бе получил указания от треньора си, а след кратката пауза обърна резултата до 40-30. Гофен бе подобрил играта си значително и стигна до четири дюса, но брейк нямаше.

6-0 4-2 – Димитров се разписа с минаващ удар от форхенд по правата, но това бе всичко за него в този гейм.

6-0 5-2 – Рутинно подаване на 0 за българина.

6-0 6-2 – Победа за Григор Димитров! Феновете на Гофен в залата също се активизираха, опитвайки се да го мотивират за обрат. Той поведе с 40-30 след хубав сервис, но веднага след това допусна нова двойна грешка – дюс. Последва непредизвикана от форхенд, която доведе до мачбол. Белгиецът го спаси, но отново бе поставен в същата ситуация два дюса по-късно. И тази възможност за спечелване на двубоя не бе реализирана, но при следващата Григор Димитров си осигури място на полуфиналите в Лондон.