Григор се провали срещу Типсаревич и отпадна на старта в Куинс

Aegon Championships, I кръг
Григор Димитров – Янко Типсаревич 6-7(6) 6-4 3-6

Григор Димитров и днес не успя да излезе от психологическата дупка, в която е изпаднал и трябваше да преглътне шеста поредна загуба в ATP тура след 6-7(6) 6-4 3-6 от Янко Типсаревич на Aegon Championships в Куинс. Сърбинът е бивш №8 в света, но в момента се намира на 553-о място в ранглистата.

И двамата тенисисти се нуждаеха ужасно много от победата днес – Григор се намираше в серия от пет поражения, докато Типсаревич влезе в турнира със „защитен ранкинг“, а досега през сезона играе предимно по чалънджъри и няма победа на сингъл в основна схема на надпревара от календара на ATP.

Димитров обаче допускаше станалите традиция напоследък слабости от бекхенд и ретур, които му пречеха да стигне до реални шансове на сервис на сърбина. Единствено при 3-2 гейма, българинът получи брейкбол, който обаче не успя да материализира и скоро дойде време за логичния тайбрек. В него първата ни ракета на два пъти позволи на съперника да навакса пасив от един минипробив, а в крайна сметка дори предаде сета с 6-8 т.

Григор отговори моментално след почивката с осем поредни точки, които му осигуриха ранен аванс от 2-0 гейма. Нататък Димитров пропусна шанс за втори пробив и 3-0, а при 4-2 позволи на съперника да спечели подаването си от 0-40. Типсаревич взе медицински таймаут при 3-4, но това не наруши ритъма на българина, който рестартира мача с 6-4.

Българинът обаче изпитваше огромни проблеми на свой сервис в началото на третия сет, като взе много трудно първото си подаване, а във второто се пропука и изостана с 1-3 гейма. Димитров се закрепи в следващия сервис гейм на Типсаревич, но отново пропиля брейкбол. При 2-4 българинът поведе с 0-30 в подаването на съперника и за пореден път позволи преднината му да се изпари, губейки следващите четири точки.

Григор така и не намери начин да се възползва от шансовете си до края на мача и напусна в първи кръг турнира в Куинс, където преди два сезона триумфира с титлата. А Типсаревич продължава във втори кръг срещу Марин Чилич, който отстрани Фелисиано Лопес.