Коментари на живо: Григор Димитров – Янко Типсаревич 6-7(6) 6-4 3-6

Коментари на живо: Григор Димитров - Янко Типсаревич 6-7(6) 6-4 3-6

Григор Димитров най-после дочака първия си мач на тазгодишното издание на Aegon Championships срещу Янко Типсаревич. Българинът трябваше да започне в понеделник, но дъждовете наложиха отлагане на програмата. Така двубоят беше преместен от централния на корт №2 в днешната подредба на срещите, която също се забави.

Реално, Типсаревич води с 3-1 в преките двубои с Григор, но последният им мач беше през 2013-а. Оттогава сърбинът полага изключителни усилия да се завърне на корта, след като се подложи на две операции заради доброкачествен тумор в стъпалото. През този сезон Типсаревич играе предимно на чалънджъри, където успя да запише две победи, но няма успех на сингъл в основна схема на ATP турнир.

15:50 – Според букмейкърите Димитров е огромен фаворит за победата с коефициент 1.20. Успех за Типсаравеч се оценява с 4.33.

15:55 – Победителят ще продължи във втори кръг срещу Фелисиано Лопес или Марин Чилич.

Коментари на живо:

1-0 – Обещаващо, но трудно начало за българина. Той опропасти два геймбола при 40-15 и допусна да бъде изравнен. Успя все пак да вземе подаването си.

1-1 – Красноречив отговор на Янко Типсаревич, който поведе 40-0 за много кратко време. Стигна се до малко по-дълго разиграване в края, но сърбинът взе сервис гейма си.

2-1 – Този път, след като поведе в гейма с 40-15, Гришо не допусна изненади и отново води в резултата.

2-2 – Димитров успя да окаже някаква съпротива и даже поведе 30-15, след което противникът му се мобилизира и не допусна изненади.

3-2 – Много трудно взет сервис гейм за българина, който за трети пореден път тръгна уверено, когато сервира, и поведе, но се пречупи накрая. При 40-40 обаче взе предимство и след това лиши съперника си от надежди за пробив.

3-3 – Гришо бе много близо да правенето на решаваща крачка в сета. Той имаше на разположение два брейкбола, но не се възползва. Типсаревич бързо навакса изоставането си, стигна до дюс и после изравни резултата.

4-3 – Играта на Димитров започна да върви, той намали точките, които дава да противника си, започна да печели и сервис геймовете си много по-бързо, отколкото го правеше в началото.

4-4 -Янко Типсаревич  изпитва все повече затрудения, когато подавам но засега не допуска брейк

5-4 – Григор Димитров намери верния ритъм в играта си и отново повежда в резултата, след бърз сервис гейм

5-5 – Сърбинът отново започна да играе стабилно и наваксва изоставането си с гейм на 15.

6-5 – Втори пореден сервис гейм на нула, който Гришо записва.

6-6 – И Типсаревич отговаря със сервис гейм на нула. Сетът ще се реши в тайбрека.

6-7(6) – Сет за Янко Типсаревич! Григор направи минипробив, който обаче беше върнат – 2-2. Същото се случи за 4-4  след двойна грешка на българина. При изоставане от 5-6 той спаси сетбол, но при 6-6 допусна минипробив и му се наложи да спасява нов сетбол. Не успя обаче и Янко Типсаревич спечели тайбрека с 8-6

1-0 – Пробив! Българинът започва отлично началото на втория сет и пробива Типсаревич

2-0- Гришо затвърждава пробива

2-1 – Сърбинът печели сервис гейма си

3-1 – Бърз сервис гейм за Григор Димитров, който поведе с 40-0

3-2 – Яанко Типсаревич отвръща подобаващо на съперника си и спечели подаването си на нула. И двамата тенисисти изпитват трудности, когато трябва да посрещат

4-2 – С наближаването на края на сета, пробивът, който Григор Димитров направи в началото, започва да оказва все по-голямо влияние и да тежи повече

4-3 – Сърбинът спаси три брейкбола и много трудно взе подаването си

5-3 – Григор Димитров се доближава само на гейм от изравняването на сетовете.

5-4 – Янко Типсаревич не възнамерява да се предаде лесно, всичко обаче остава в ръцете на Григор Димитров, на когото му предстои да сервира за сета

6-4 – Сет за Григор Димитров!

0-1 – Събринът печели подаването си след подновяването на играта

1-1 – Въпреки че отново даде точки при сервиса си, българинът успя да го взема, а с това да изравни  ирезултата

1-2 – Янко Типсаревич отново повежда, но и той, също като Григор Димитров, много трудно се добра до спечелването на подаването си

1-3 – Пробив! Типсаревич предприема решителна крачка не само в сета, но и в мача. С оглед на това, колко трудно двамата тенисисте се пробиват, този брейк може да е ключов

1-4 – Григор Димитров започва да се отдалечава все повече от победата в мача. Той стигна веднъж до брейкбол, но не го реализира

2-4 – Гришо с бърз сервис гейм на нула

2-5 – Бтлгаринът ще сервира за оставането в мача

3-5 – Типсаревич няма отговор на сервисите на опонента си, но засега запазва спокойствие, защото има преимущество по отношение на геймовете и ще сервира за мача

3 -6 – Победа за Янко Типсаревич!