Ивашка е съперникът на Григор Димитров във Вашингтон

Иля Ивашка ще бъде съперник на Григор Димитров във втория кръг на АТР 500 турнира във Вашингтон. Беларусинът победи своя сънародник Егор Герасимов със 7-5, 6-4, за да достигне до мача с четвъртия поставен.

Ивашка и Димитров вече играха веднъж през сезона – на осминафинал на АТР 250 турнира в Женева, когато българинът надделя с 6-4, 6-4 в мач, в който реализира 4 пробива спрямо 2 на съперника. Това е и единственият мач помежду им.

За родения в Минск Ивашка сезон 2021 се оказва най-успешният в кариерата му, като той вече има 16 победи на най-високо ниво. Той бе сред участниците на Олимпийските игри в Токио, където победи Гаел Монфис и Михаил Кукушкин преди да отстъпи на Кей Нишикори.

Ивашка започна сезона под №110 в света, но бързо прогресира, след като на цели 6 АТР турнира преодоля квалификациите, като в Мюнхен достигна до полуфинал след победа над Александър Зверев. В Марбея и Ийстборн стигна до четвъртфиналите, а на Уимбълдън за първи път бе част от втората седмица. В Барселона 27-годишният тенисист взе сет на Рафа Надал преди все пак испанецът да успее да го обърне.

Срещу Герасимов Ивашка постигна ранен пробив и в двата сета, като в първия все пак сънародникът му изравни за 3-3 преди да допусне нов брейк в края, докато във втория авансът на Ивашка се оказа достатъчен.

Най-вероятно мачът му с Димитров ще бъде в четвъртък. Победителят в него ще играе в трети кръг с 13-ия в схемата Беноа Пер или със спечелилия мача между Макензи Макдоналд и Ник Кирьос.