Мощна българска агитка подкрепи Григор в първия му мач за 2021

Григор Димитров не бе играл официален мач от края на октомври във Виена, но много бързо си припомни, че навсякъде по света получава страхотна подкрепа от своите сънародници. В мача си срещу Андрю Харис на „1573 Arena” световният №19 се радваше на страхотна подкрепа от мощната българска агитка, която го накара да се почувства като у дома си, въпреки че имаше за съперник представител на домакините.

На трибуните бяха някои от най-верните си фенове в Мелбърн като Явор, Мария, Борияна, Рени, Сотир, Веселина, Борислав, Сара и Мегън. След мача Григор не пропусна да им благодари за подкрепата. „Благодаря ви, обичам ви много“, каза той, докато даваше автографи.

Всички те ще имат нова възможност да подкрепят ракета №1 на България в четвъртък, когато той ще играе с друг представител на домакините – Алексей Попирин.

В ложата на Димитров пък бяха тримата, които са с него в Мелбърн – новият треньор Данте Ботини, физиотерапевтът Алгис Христов и приятелката му Лолита Османова.

Схемата на Murray River Open започва да изглежда доста удобна за достигане поне до полуфинал. Другият най-високо ранкиран в четвъртината на Димитров Юго Умбер загуби изненадващо от Джеймс Дъкуърт с 6-7(6), 4-6. Така при успех над Попирин бившият №3 би срещнал на четвъртфинал един измежду Дъкуърт, Корентен Муте и Алберт Рамос-Виньолас.