Проследихте на живо: Григор Димитров – Александър Бублик 6-3, 7-5

След великолепната си победа над Роберто Баутиста Агут, днес Григор Димитров ще има нова сложна задача на Мастърса в Синсинати. В мач от втория кръг българинът се изправя срещу световния №38 Александър Бублик, който е спечелил и двата мача помежду им до момента.

Двамата играха на Уимбълдън преди няколко седмици, когато представителят на Казахстан стигна до успеха в три сета.

До момента сезонът се развива великолепно за Бублик, който има 27 победи,  с два финала на ниво АТР 250 и два четвъртфинала на Мастърсите в Маями и Мадрид.

На старта в Синсинати Бублик трябваше да се потруди доста за победа след тайбрек в третия сет срещу Маркос Гирон.

Двубоят им стартира в 18 часа на корт „Грандстенд“, а развитието му ще следим в статията.

Първи сет:

0-1 Пробив за Бублик. След като не допусна нито една двойна грешка срещу Баутиста Агут, днес Димитров започва лошо на сервис. Гейм, в който само веднъж пласира първия си сервис. Към това добавяме и две двойни грешки, а Бублик бе много агресивен на ретур, което доведе до уинър при първия му брейкбол.

1-1 Рибрейк на 0. И Бублик започна лошо на ретур, Димитров с лекота стигна до 0-40, след което двойна грешка сложи край на гейма.

2-1 Много по-позитивен сервис гейм. Той започна с успешнза къса на Бублик, но оттам насетне Димитров владееше разиграванията си със сервис.

2-2 Три пропуснати брейкбола от Григор. Бублик направи две двойни грешки и се стигна до 15-40. При първата възможност Димитров пропусна отлична възможност да стигне до пробива, но форхендът му намери мрежата. След това представителят на Казахстан направи великолепна къса преди да отрази и още една възможност на съперника си и все пак да стигне до успеха.

4-2 Пробив за Димитров. Колебанията на сервис за Бублик продължиха. При 30-30 Григор направи изключителен ретур уинър от трудна позиция, след което укроти и агресивният втори сервис на съперника, след което стигна и до успеха в разиграването.

5-2 Нов уверен сервис гейм. В него Димитров направи първия си ас, след което за пореден път впечатли с рънинг форхенд от трудна позиция, за да завърши на мрежата.

5-3 Бублик не бе особено убедителен и в този гейм, но все пак повишеният процент на вкаран първи сервис му помогна да си спечели подаването.

6-3 Сет за Димитров. Григор направи двойна грешка за 15-30, но след това действа великолепно. Вторият му ас доведе до сетбол, при който направи добър апроуч и с воле завърши задачата си.

Втори сет:

0-1 Бублик започва втория сет със спечелен на 30 сервис гейм.

1-1 Труден гейм за Димитров. След ас той стигна до 40-30, но дълбоките ретури на Бублик му донесоха три равенства като в първия случай той пропусна и добра възможност да стигне до брейкбол. Все пак след два добри първи сервиса накрая той стига до успех.

1-2 Най-лесният сервис гейм за Бублик от началото на мача. Печели го на 0.

2-2 При 15-15 Григор изпълни много мощен бекхенд по правата, с който сюрпризира съперника си, след което реализира втория си геймбол при 40-30.

2-3 Във втория сет Бублик определено играе с по-голямо настроение и с по-добър ритъм на сервис. След общо пет аса вече той отново взима подаването си.

3-3 Още един гейм, в който Бублик стигна до равенство. Казахстанецът играе по-агресивно, но при 40-40 това доведе до пресилен форхенд, след който Димитров успя да вземе важното разиграване.

3-4 Бублик продължава да прогресира по отношение на сервиса си, макар и във втория сет процентът на вкаран първи сервис да е под 50. Гейм на 15.

4-4 Димитров не се притеснява от повишеното ниво на съперника. Първият сервис работи и с няколко убедителни комбинации стига до гейма.

4-5 Геймът започна с двойна грешка, но след нея Бублик бе безкомпромисен и набързо стига до ситуация, в която съперникът му да сервира за оставане в сета.

5-5 Гейм, който ще се запомни най-вече с разиграването за 40-15, при което Григор в трудна позиция изигра феноменален удар зад гърба с лице към корта, след който успя и да завърши на мрежата. Последва още един убедителен сервис за 5-5.

6-5 Пробив за Димитров. Григор стигна до 0-40, когато при първия брейкбол загуби баланс. Последва доста бавно изправяне. Вторият брейкбол бе бързо неутрализиран, но при третия Бублик сбърка.

7-5 Гейм, сет и мач за Димитров. Както и ден по-рано срещу Баутиста Агут, Григор отново не трепна, сервирайки за мача.