На живо: Григор Димитров – Андрей Мартин 6-4, 7-6(5), 5-1

На живо: Григор Димитров - Андрей Мартин 6-4, 7-6(5), 5-1

Григор Димитров излиза на корт „Симон Матийо“ за своя втори мач от тазгодишното издание на Ролан Гарос. След като в първия кръг българинът не загуби сет срещу представителя на домакините Грегоар Барер, сега на неговия път застава 102-рият в света Аднрей Мартин.

Словакът също не загуби сет в първия си мач от турнира, записвайки чиста победа над португалеца Жоао Соуса. Димитров и Мартин не са се срещали никога досега на корта. Първата ни ракета изпита колебания в началото на мача си срещу Барер, но в хода на срещата заигра значително по-прецизно и родните фенове имат всички основания да се надяват, че добрата му форма ще продължи и днес.

Коментари на живо:

Първи сет:

0-1 – Димитров поведе с 40-0 и изглеждаше, че българинът държи нещата под контрол, но първата ни ракета си позволи отпускане, от което Мартин се възползва.

1-1 – И двамата опоненти пропуснаха по две възможности за спечелването на втория гейм, но в крайна сметка Димитров успя да се наложи след 8 минути игра и възстанови равенството в сета.

1-2 – Мартин започна да рискува доста повече при първия си сервис и това затрудни Димитров, като словакът отново излезе напред в резултата.

2-2 – Димитров заигра много по-агресивно и поведе с 40-0, след което приключи спокойно гейма в своя полза и се стигна до ново равенство.

2-3 – В петия гейм Мартин реши да заложи на по-дълги разигравания и тактиката му се увенча с успех, което позволи на словака за трети път да излезе напред в резултата.

3-3  – Димитров подобри първия си сервс и това му донесе сериозно предимство, като българинът отново не позволи на своя опонент да се откъсне в резултата.

4-3 – Пробив, Димитров – Българинът навакса пасив от 0-30 и стигна до точка за пробив, която обаче не успя да реализира. Впоследствие Димитров спаси брейкпойнт на Мартин, след което стигна до втора възможност, която успя да оползотвори.

5-3 – Димитров продължи да играе много агресивно и самоуверено и увеличи преднината си, като осмият гейм завърши със зрелищен бекхенд уинър на първата ни ракета.

5-4 – Първата ни ракета поведе с 30-0 в деветия гейм, но след това демонстрира учудваща липса на концентрация и позволи на Мартин да запази интригата в сета.

6-4 – Сет, Димитров – Българинът изпусна преднина от 30-15 и бе изправен пред точка за пробив, но показа железни нерви и осъществи обрат, който му донесе успеха в сета.

Втори сет:

0-1 – Вторият сет започна с гейм на нула за Мартин, който отново атакуваше агресивно близо до основната линия.

1-1 – Димитров възстанови равенството, след като също записа гейм на нула, показвайки добрата игра от края на предходния сет.

1-2 – Мартин отново излезе напред в резултата след трети пореден гейм на нула от началото на сета, като до момента и двамата са безгрешни при подаванията си.

1-3 – Пробив, Мартин – Димитров направи двойна и две непредизвикани грешки в хода на четвъртия гейм, което позволи на Мартин да стигне до пробив без да демонстрира нещо специално на корта.

1-4 – Мартин продължи да демонстрира много агресивна игра, за която Димитров на намираше отговор и това позволи на словака да стигне до три гейма преднина.

2-4 – Димитров намали пасива си с гейм на нула, в който записа две директни точки от сервис.

3-4 – Пробив, Димитров – Първата ни ракета навакса пасив от 15-30 и достигна до точка за пробив, която бе отразена от Мартин. Димитров продължи да владее инициативата и стигна до нов брейкпойнт, който бе оползотворен след непредизвикана грешка на словака.

4-4 – В осмия гейм Димитров отново показа безупречна игра и стигна до равенство в резултата, след като спечели гейма на нула.

4-5 – Мартин бе доста колеблив в играта си, но няколко непредизвикани грешки на Димитров позволиха на словака отново да излезе напред в резултата след деветия гейм.

5-5 – Димитров запази интригата в сета като спечели десетия гейм на нула, демонстрирайки много разнообразна игра, която не остави шансове на опонента му.

5-6 – Мартин успя отново да вземе преднина, след като агресивните му атаки по основната линия отново започнаха да се получават, а сетът приключи след грешка от ретур на Димитров.

6-6 – Първата ни ракета отново демонстрира огромна увереност, като в дванадесетия гейм даде само точка на опонента си идоведе сета до тайбрек.

7-6 – Сет, Димитров – Димитров допусна обрат от 2-0, но след това върна пробива и поведе с 5-3. Мартин отново успя да изравни, но опитът на българина се оказа решаващ в заплетената ситуация и първата ни ракета спечели и втория сет в мача.

Трети сет:

1-0 – Димитров навакса пасив от 0-30, след което спаси геймбол на Мартин преди да успее да осъществи обрат и да започне сета с гейм в своя полза.

2-0 – Пробив, Димитров – Първата ни ракета стигна до пробив, възползвайки се максимално от неуверената игра на Мартин, който направи една двойна и две непредизвикани грешки в хода на гейма.

2-1 – Димитров пропусна две възможности за спечелването на гейма, докато Мартин се възползва от втората си възможност и запази интригата в сета.

3-1 – Пробив, Димитров – В маратонския четвърти гейм, продължил 8 минути, Димитров пропусна две точки за пробив преди в крайна сметка да постигне целта си след нова непредизвикана грешка на Мартин.

4-1 – Димитров продължи да демонстрира много динамична игра, възползвайки се максимално от все по-видимата умора на Мартин. Българинът пропусна първия си геймпойнт, но при втория опит не допусна грешка и увеличи преднината си.

5-1 – Първата ни ракета продължи да увеличава преднината си след гейм на нула, при който отново не остави шансове на опонента си.