Проследихте на живо: Григор Димитров – Аугуст Холмгрен 6-1, 6-1

Проследихте на живо: Григор Димитров - Аугуст Холмгрен 6-1, 6-1

Григор Димитров се изправя срещу намиращия се на 901-во място в световната ранглиста Аугуст Холмгрен в осминафинален сблъсък на ATP 250 турнира в Сан Диего. Първоначално българинът трябваше да играе срещу Феликс Оже-Алиасим, но полуфиналистът от US Open се оттегли от надпреварата и датският тенисист влиза на негово място по системата „щастлив губещ“.

Димитров започна участието си в Сан Диего с трисетов успех над Мартон Фучович, като по този начин прекъсна негативната серия от две поредни поражения срещу унгареца. Първата ни ракета се завърна след контузия, която го принуди да се оттегли във втори кръг на US Open, а преди това достигна до осминафинал на Мастърс турнира в Синсинати, след като отстрани Роберто Баутиста Агут и Александър Бублик.

От своя страна Холмгрен ще изиграе своя първи мач в основна схема на ниво ATP през настоящия сезон.

Двубоят е последен в програмата на централния корт и ще започне след края на мача между Анди Мъри и Каспър Рууд.

Коментар на живо:

Първи сет:

1-0 – Димитров започна колебливо мача, като допусна двойна грешка, след което два поредни пъти не успя да вкара първия си сервис и изостана с 0-30. Постепенно обаче българинът намери верния ритъм и завърши гейма с добър форхенд уинър по правата.

2-0 – Пробив, Димитров – Спечеленият гейм даде на първата ни ракета самочувствието, което му липсваше в началните минути, и той удвои преднината си с пробив на 15.

3-0 – Сервисът на Димитров започна да създава сериозни проблеми на неговия опонент и четвъртфиналистът от Australian Open спечели следващото си подаване на нула, натрупвайки комфортен аванс от 3-0.

4-0 – Пробив, Димитров – Холмгрен опита да играе по атакуващо след почивката и при 15-0 пласира много добър уинър по правата, а при брейкпойнта, до който Димитров достигна, пласира първия си ас в мача. Впоследствие обаче датчанинът допусна две поредни непредизвикани грешки и първата ни ракета реализира нов пробив.

5-0 – В петия гейм разиграванията бяха по-дълги, но това изобщо не притесни Димитров. Българинът показа самообладание и продължи да владее инициативата, като това му позволи да увеличи преднината си на 5-0.

5-1 – Изправен пред перспективата да загуби откриващия сет, Холмгрен започна да рискува доста повече при атаките си. Тактиката на датчанина даде резултат и той успя не позволи на Димитров да осъществи трети пореден пробив, с който да приключи първата част.

6-1 – Сет, Димитров – Световният номер 29 бързо си върна инициативата и стигна до три поредни сетбола. Димитров допусна непредизвикана грешка при първия, но след това пласира мощен сервис в тялото на Холмгрен и ретурът на квалификанта отиде далеч в аут, като по този начин българинът спечели първия сет с 6-1.

Втори сет:

1-0 – Пробив, Димитров – Публиката на корта подкрепяше пламенно Холмгрен, но това не разконцентрира Димитров. Българинът започна втория сет по възможно най-добрия начин – с пробив на нула, завършвайки гейма със зрелищен минаващ удар.

2-0 – Димитров продължи да играе много спокойно и уверено и не даваше никакви шансове на Холмгрен да го затрудни. Първата ни ракета изигра едни от най-силните си минути в двубоя и увеличи преднината си с втори пореден гейм на нула.

3-0 – Пробив, Димитров – Холмгрен се стремеше да затруднява Димитров с атаки от форхенд, но слайс бекхендът на българина продължи да създава много проблеми на възпитаника на колежа в Сан Диего. В резултат на това непредизвиканите грешки на скандинавеца отново зачестиха и първата ни ракета се оттегли на почивката с преднина от 3-0.

4-0 – Димитров продължи да редува атаки с форхенд и бекхенд, принуждавайки Холмгрен да тича по целия корт. Наложеното темпо се оказа непосилно за „щастливия губещ“ и българинът затвърди и втория си пробив.

4-1 – Димитров стигна до точка за пробив в петия гейм, но Холмгрен успя да избегне опасността с добре изградена атака. Датчанинът успя да изненада първата ни ракета с няколко сполучливи излизания на мрежата и прекъсна серията на българина, намалявайки изоставането си на 4-1.

5-1 – Димитров бързо се отърси от негативния за него пети гейм и осъществи няколко много качествени атаки, които му помогнаха да се доближи на гейм от победата.

6-1 – Гейм, сет и мач, Димитров – Нещата продължиха да се развиват точно по план за Димитров и той приключи двубоя с пробив на нула, с който оформи крайното 6-1, 6-1 след едва 56 минути на корта.