Проследихте на живо: Григор Димитров – Николоз Басилашвили 6-3, 2-0 и отказване

Още в неделя Григор Димитров открива участието си на Мастърса в Монте Карло. Негов съперник в първия кръг е поставеният под №15 в схемата Николоз Басилашвили.

Грузинецът е 20-и в световната ранглиста в момента като от началото на годината има само 3 победи на ниво АТР като и трите бяха постигнати на турнира в Доха, където достигна до финала.

Димитров има добри спомени от участията си в Княжеството през годините като през 2018-а достигна до полуфинал, а през 2013-а и 2015-а отпадна на четвъртфинал. За бившия №3 в свето това ще е девето участие на „домашния“ му турнир, докато Басилашвили ще опита да достигне до първи успех в Монте Карло при четвъртото си участие.

До момента двамата имат един мач помежду си, който носи и хубав спомен за Григор. Той надделя с 6-1, 6-3 на полуфиналите на Sofia Open през 2017-а, когато българинът триумфира в „Арена Армеец“.

Двубоят им в неделния следобед е трети на корт „Рение III“ и ще го проследим с коментари на живо. Max Sport 1 ще излъчва срещата.

Коментари на живо:

1-0 Димитров започва мача с хубав гейм, в който един удар с рамката бе единствената точка, която даде на съперника си.

1-1 Два хубави ретура на Григор доведоха нещата до 40-30, но след нова добра комбинация и форхенд уинър Басилашвили сложи край на гейма.

2-1 Димитров използва добре сервиса си в тези начални минути – гейм на 0 и аванс за него при първата почивка.

2-2 Първи гейм, в който разиграванията бяха по-дълги като повечето завършиха с непредизвикани грешки на българина.

3-2 Още един гейм на 0, в който Григор печели разиграванията след кратки размени и агресивна игра.

4-2 Пробив, Димитров. Още в първия колеблив сервис гейм на съперника Григор стига до пробив. От 30-0 се стигна до 30-30. Басилашвили направи ас, но той бе последван от двойна грешка. В следващите разигравания сценарият се повтори – търпеливата игра на българина водеше до форхенди в аут на грузинеца при равенство. Световният №20 отрази първите два брейкбола, но при третия отличните слайсове на Димитров доведоха до бекхенд в аут на съперника му.

5-2 Пореден бърз сервис гейм на 0 за Димитров, който се чувства изключително комфортно на централния корт в Монте Карло.

5-3 Двойна грешка на Басилашвили доведе до ново равенство, но все пак грузинецът измъква подаването си.

6-3 Сет, Димитров. Григор завърши един близък до перфектния сет, в който загуби само една точка на сервис. В последното си подаване реализира великолепен форхенд уинър от трудна позиция за 30-0, а след това направи и два аса.

Втори сет:

1-0 Пробив, Димитров. След няколко грешки на Басилашвили се стигна до 15-40. Грузинецът отрази първата възможност, а при втората Григор направи грешка. Все пак търпеливата му игра донесе нов шанс, а при него грузинецът направи двойна грешка.

2-0 Най-трудният сервис гейм на Григор до момента завършва със затвърждаване на пробива. От 15-30 българинът действа умело като направи много красив уинър с къса, а след това си помогна и с добри сервиси.

Третият гейм започна с 0-40. В този момент Басилашвили се отправи към мрежата и след кратък разговор със съдията Карлос Бернардес стисна ръката на победителя Димитров.