Проследихте на живо: Григор Димитров – Роберто Баутиста Агут 6-3, 6-4

Проследихте на живо: Григор Димитров - Роберто Баутиста Агут 6-3, 6-4

Григор Димитров започва участието си на Мастърс турнира в Синсинати с мач срещу световния №16 Роберто Баутиста Агут. Именно с този двубой ще бъде открита днешната програма на корт „Грандстенд“, а началото е насрочено за 18:10 ч. българско време.

Предвид статистиката на съперничеството между двамата, Димитров е играчът, който има повече основания да очаква с оптимизъм днешния сблъсък. Той и Баутиста Агут са се изправяли четири пъти един срещу друг, като балансът е 3-1 в полза на първата ни ракета. Българинът е в серия от три поредни победи срещу този опонент, като последната от тях бе на друг Мастърс турнир – този в Париж през 2018 г. (7-6, 6-4).

В момента обаче Димитров определено не се намира в най-добрата си форма. Последният турнир, в който световният №21 записа повече от една победа, беше Мастърсът в Монте Карло през април. От началото на турнирите в Северна Америка ситуацията не се промени, като Димитров отпадна още след първия си мач във Вашингтон и Торонто. В същото време Баутиста Агут игра четвъртфинал в Торонто, а няколко седмици по-рано достигна до осминафиналите на Уимбълдън.

Коментар на живо:

Първи сет:

1-0 – Баутиста Агут спечели първата точка в мача, но след това добрият сервис на Димитров му позволи да вземе инициативата и българинът се наложи в откриващия гейм.

2-0 – Пробив, Димитров – Испанецът показа доста колебания на първи сервис и първата ни ракета установи контрол върху разиграванията. Димитров на няколко пъти преодоля съпротивата на опонента си с няколко добре изградени атаки и успя да реализира ранен пробив.

3-0 – Сервисът на българина продължи да създава сериозни проблеми на Баутиста Агут. Димитров редуваше атаки от дъното на корта със сполучливи излизания на мрежата, като по този начин изненада неприятно световния №16 и увеличи преднината си на 3-0.

3-1 – Първата ни ракета опита да продължи да поставя испанеца под напрежение, но допусна няколко грешки в атаки и това позволи на Баутиста Агут да прекъсне серията му и да редуцира пасива си.

4-1 – В следващия гейм ролите се размениха и Баутиста Агут заигра доста по-офанзивно. Димитров обаче бе подготвен за това и се представи много добре в дефанзвиен план, възстановявайки разликата от три гейма при 4-1.

4-2 – Третата ракета на Испания повиши значително качеството на сервиса си и това веднага даде отражение върху случващото се на корта. За Димитров стана значително по-трудно да атакува успешно и Баутиста Агут отново редуцира пасива си, като не позволи на първата ни ракета да поведе с два пробива.

5-2 – Българският тенисист обаче отговори по чудесен начин, като в седмия гейм записа два поредни аса, последвани от изящен бекхенд уинър по правата, с които отново не допусна сервисът му да бъде пробит и направи огромна крачка към спечелването на сета.

5-3 – Димитров не бе никак далеч от това да приключи първата част, повеждайки с 15-0, но сервисът и добрата игра в защита на Баутиста Агут и този път го измъкнаха от трудната ситуация 33-годишният испанец отново намали изоставането си.

6-3 Сет, Димитров – Деветият гейм започна с непредизвикана грешка от страна на първата ни ракета, но надеждите на Баутиста Агут за пробив не останаха живи за дълго. Димитров записа четири последователни аса и по този начин приключи първия сет при 6-3 в своя полза след 35 минути игра.

Втори сет:

1-0 – Пробив, Димитров – В началото на втория сет българинът заложи на по-бавна и търпелива игра, очаквайки грешки на опонента си. Тактиката на първата ни ракета се оказа успешна и той отново записа ранен брейк, като геймът приключи с двойна грешка на Баутиста Агут.

1-1 – Пробив, Баутиста Агут – Непредизвиканите грешки на Димитров зачестиха и това позволи на Баутиста Агут да стигне до два поредни брейкпойнта. Световният №21 запази самообладание и записа нова директна точка от сервис, а в следващото разиграване испанецът не успя да върне началния му удар. Това обаче се оказа недостатъчно и в крайна сметка Баутиста Агут успя да върне брейка и да възстанови равенството.

1-2 – Испанецът започна да се движи значително по-добре по корта, като това му помогна да изненада Димитров и да поведе с 30-0. Българинът успя да обърне резултата и да стигне до брейкпойнт, който обаче не бе реализиран. Първата ни ракета спаси геймпойнт, но след това Баутиста Агут пласира две много добри атаки, с които не остави шансове на своя опонент и по този начин затвърди пробива, осъществявайки обрат за 2-1.

2-2 – Световният №16 бе близо до нов брейк, след като поведе с 30-0 в четвъртия гейм, но след това грешките му отново зачестиха. Димитров се възползва максимално от това и не позволи на опонента си да се откъсне в резултата.

2-3 – Баутиста Агут обаче бързо си върна водачеството, след като спечели подаването си на 15, като междувременно завърши гейма с директна точка от сервис.

3-3 – Началният удар на Димитров отново заработи и това изненада неприятно неговия опонент. Българинът отново направи няколко много добри илизания при мрежата, които му донесоха успех в дългите разигравания и равенството отново бе възстановено при 3-3.

3-4 – Радостта на първата ни ракета обаче не продължи дълго. Баутиста Агут продължи да атакува много уверено и пласира няколко неспасяеми топки близо до страничните линии, като по този начин отново спечели сервис гейма си, след което играта бе прекъсната заради дъжд.

4-4 – Димитров започна по-добре след прекъсването и спечели сервис гейма си на 15, правейки резултата 4-4.

5-4 – Пробив, Димитров – Първата ни ракета продължи да доминира, като движението му по корта бе значително по-добро от това на Баутиста Агут. Световният №21 спечели сравнително лесно и следващия гейм, като по този начин реализира много важен пробив, доближавайки се до успеха в двубоя.

6-4 – Гейм, сет и мач, Димитров – Българинът затвърди пробива с гейм на нула и по този начин оформи крайното 6-3, 6-4 в своя полза.