На живо: Григор Димитров – Стан Вавринка 6-7(5) 6-7(4) 6-7(8)

На живо: Григор Димитров - Стан Вавринка 6-7(5) 6-7(4) 6-7(8)

В петък Григор Димитров загуби два тайбрека срещу Стан Вавринка в третия кръг на Ролан Гарос, но двубоят бе прекъснат при 0-2 сета и ще се доиграе днес. Шампионът от 2015 г. отрази сетбол при 4-5 в първата част, след което спечели дългия гейм, а срещата бе спряна след малко повече от два часа при 7-6(5) 7-6(4) в негова полза.

Мачът се забави повече от необходимото заради липсата на бърза развръзка в двубоя между Слоун Стивънс и Полона Херцог и затова бе преместен от корт „Сюзан Ленглен“ на Корт №1.

Именно там ще бъде и доигран, като преди него днес е единствено двубоя на двойки между Феро/Пари и Янг/Росолска.

Коментари на живо:

НАЧАЛО НА ТРЕТИ СЕТ:

1-0 – Димитров спечели първото си подаване в третата част, като го направи с гейм на нула.

1-1 – Стан насочи три сервиса на бекхенда на Григор и това му донесе успех в първия му сервис гейм.

2-1 – Българинът насочи няколко добри сервиса към полето на опонента, но Вавринка отвърна с форхенд уинър по диагонала и изравни за 30-30. След това се защити добре и получи удобна топка за атака, с която стигна до точка за пробив. Шампионът от 2015 г. сгреши от бекхенд в следващото разиграване, но Димитров сгреши опит за къса топка и отново се изправи пред брейкбол. Григор обаче направи две успешни акции на мрежата, а впоследствие спечели дългия гейм и поведе с 2-1.

4-3 – Григор постепенно започна да намира постоянство, като в същото време успяваше да затрудни швейцареца от посрещане. Бившият шампион постоянно търсеше бекхенда на българина, а при 15-15 се защити по страхотен начин и Димитров сгреши воле на мрежата. Последва мощен форхенд на швейцареца по правата, който принуди съперника да сгреши и 46-ият в света се изправи пред два поредни брейкбола. Спаси първия след грешка на Вавринка, а после диктуваше темпото в дълго разиграване и заличи аванса на опонента. Топ тенисистът ни изтласкваше съперника далеч зад основната линия, което му даде шанс за успешна къса топка, след което Григор поведе с 4-3.

4-4 – Процентът на вкаран първи сервис от страна на Вавринка отново падна под 50%. Това помогна на Димитров да е по-активен от ретур на втори начален удар и българинът поведе с 30-15. Стан продължаваше да търси бекхенда на съперника, а след първи ас в третия сет обърна развоя на гейма и изравни.

4-5 – ПРОБИВ, ВАВРИНКА – Първата ни ракета отново се насочи към мрежата, където се чувстваше комфортно. Спечели разиграване с трудно изпълнено воле за 30-0. Последва бърза размяна на удари между двамата на мрежата, а в крайна сметка Григор сгреши от бекхенд и Стан изравни. Димитров се изправи пред пети брейкбол в този сет, след като сгреши воле в аут. 46-ият в света отново показа невероятна концентрация и се измъкна, но после сгреши форхенд по диагонала и Вавринка проби за 5-4.

5-5 – ПРОБИВ, ДИМИТРОВ – Сервирайки за победата, швейцарецът сгреши удобна топка за атака от форхенд и така Димитров поведе с 30-15. Изравни след топка в аут на българина, а нервите оказаха своето влияние и бившият шампион даде шанс на Григор да върне пробива – 30-40. Стан успя за момент да преодолее спада в играта си, завършвайки форхенд по диагонала, с което отрази брейкбола. Димитров обаче стигна до нов шанс след перфектни действия на мрежата, а след това се спаси и изравни геймовете – 5-5.

6-5 – Вавринка пак посрещаше сервиса на Григор далеч зад крайната линия. Димитров показа разнообразие в играта с нова къса топка, а после реализира и ас по правата. Последва втора поредна директна точка – след начален удар по диагонала, а после взе гейм на нула и поведе с 6-5.

6-6 – 28-ият в света спечели гейм на и това доведе до трети пореден тайбрек.

6-7(8) – ГЕЙМ, СЕТ, МАЧ – ВАВРИНКА – Григор поведе с добър сервис по правата. Последва грешка на Вавринка и първият мини пробив бе в полза на топ тенисиста ни – 2-1. Българинът диктуваше темпото в дългите разигравания и по този начин увеличи аванса си до 4-1. Григор направи втори мини брейк и бе само на две точки от успех в дългия гейм при 5-1.

Димитров стигна до четири поредни сетбола, а Вавринка отрази първите два от тях с добри комбинации. Последва грешка от бекхенд на българина и резултатът бе намален до 5-6. На разиграване на втори сервис 46-ият в света накара Вавринка да се защитава, но той успя да се справи по невероятен начин и изравни до 6-6.

Григор преодоля мини кризата и стигна до нов сетбол след перфектна акция към мрежата. Стан също остана концентриран и реализира форхенд по правата, след което се добра до мачбол при 8-7. Димитров имаше отговор – тръгна към мрежата и завърши от форхенд, за да остане в мача. Последва мини брейк за швейцареца и той отново получи шанс за победа при 9-8, след като реализира перфектен минаващ удар по правата. Този път Григор не се справи и Вавринка спечели тайбрека с 10-8 и си тръгна като победител от двубоя.