Гледайте на живо: Григор Димитров – Виктор Троицки 6-3 6-3

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров излиза за втория си мач от Sofia Open срещу миналогодишния финалист Виктор Троицки не преди 18:00 ч. на централния корт в „Арена Армеец“.

Българинът, който стартира участието си директно от втори кръг, победи Йежи Янович с 4-6 6-3 7-5, за да си осигури място на 1/4-финалите в София. Сърбинът прекара 50 минути на корта в първи кръг срещу Джем Илкел 6-3 6-2, а после направи пълен обрат срещу Робин Хаасе 2-6 6-4 7-6(3).

Мачът ще се предава пряко по БНТ1, както и на линковете в TennisKafe.com.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Димитров и Троицки имат общо четири мача помежду си на ниво АТП, като си делят по две победи. Последният им двубой бе на Ролан Гарос през 2016-а, когато нашият отстъпи в 5 сета.

Следи коефициентите за срещите от ATP Sofia ТУК

Коментари на живо:

1-0 – Мачът започна с непредизвикана грешка на Григор от форхенд, след което направи двойна за 0-30. Нашият спечели първата си точка с прецизна топка, която не остави шансове на излезлия на мрежата сърбин. С втора двойна грешка нашият подари два брейкбола на съперника – 15-40. Най-накрая Григор вкара първи сервис, който се оказа и ас, за да отрази първата опасност, а при втората Троицки прати ретур в мрежата. С ас Димитров взе предимство, а после с още един добър сервис поведе в резултата.

2-0 – Пробив! Григор взе първата точка, но с ас и още един хубав сервис Троицки стигна до 30-15. Последва дълго разиграване от основната линия, завършило с грешка на сърбина. След още едно такова Димитров атакува на мрежата и взе брейкбол с печелившо воле и успя да пробие.

3-0 – Димитров затвърди с лекота. Уинър от форхенд профуча край Троицки за 15-0, след което на втори сервис ретурът на Троицки прати топката в електронното табло. Ретур в аут маркира 40-0, а после Троицки отново сбърка и не взе точка в този гейм.

3-1 – Виктор почна първата точка от грейма на втори сервис, Григор го притисна и поведе 15-0. После обаче ретурът му не бе на ниво и се стигна до обрат 15-30. Димитров изравни е прекрасен бекхенд уинър през високата част на мрежата, а после Троицки си заслужи геймбол, залагайки отново на хубав сервис. Накрая затвори частта на 30

4-1 – Григор пропусна форхенд в началото и изостана, но после пласира лазерно насочен ас – 15-15. Намери още един път началния си удар и поведе след лош ретур на сърбина. Българинът поведе 40-15 с впечатляващ бекхенд уинър по късия диагонал и реализира геймбола си на втори сервис след форхенд в мрежата на Троицки.

4-2 – Форхенд на Димитров закачи филето и направи топката удобна за съперника му, който лесно завърши с уинър. Сърбинът обаче сбърка от лесна позиция от центъра на корта – 15-15, но после отново излезе напред в резултата след бекхенд на Григор в мрежата. Троицки стигна до два геймбола без да влиза в разиграване и реализира първия с воле уинър.

5-2 – Григор сервира отлично и дръпна с 30-0, след което наниза ас за 40-0. Троицки изкара ретур на втори сервис, което беляза края на гейма.

5-3 – Троицки направи двойна грешка, след което изравни с успешна атака на мрежата. Последва ас на сърбина за 30-15  и форхенд уинър за 40-15. Той пропиля първия геймбол с двойна грешка, но на втория се задържа в сета след ретур в мрежата.

6-3 – Сет за Григор! Димитров започна с ас, след което направи още един, но Троицки обжалва и топката наистина бе в аут. Григор остана концентриран и с прецизни удари си осигури два сетбола при 40-15. И от втория успя да приключи частта.

0-1 – Троицки започна втората част с хубав начален удар, на който Григор нямаше отговор от ретур, после обаче сърбинът сбърка протоколна топка – 15-15. При 30-15 Троицки игра сервис воле но не бе достатъчно прецизен на мрежата. Все пак, началният му удар отново го спаси за 40-30, а на геймбола нашият прати топка в мрежата.

1-1 – Троици върна ретур в краката на Григор, с което си спечели предимство и завърши след излизане на мрежата. На следващата точка пробва пасинг шот, но топката не попадна в очертанията. Димитров изостана 15-30 след двойна грешка, но се измъкна без да влиза в разиграване заради хубав сервис. Стигна до геймбол, след като извади от баланс съперника с форхенд по обратния диагонал и завършване със смач, а накрая приключи всичко след форхенд в мрежата на Виктор.

1-2 – Сърбинът наниза 3 поредни аса за 40-0, а на първия геймбол последва ретур в мрежата.

2-2 – Димитров потегли с ас, на следващата точка Троицки пласира форхенд в аут след сечен бекхенд на Димитров. Сърбинът обаче намали пасива си на 15-30, след като дръпна спусъка от ретур, предизвиквайки грешка на първата ни ракета. Стана 30-30 след двойна грешка на нашия, който компенсира с хубав първи сервис, на който Троицки не реагира добре от ретур. На геймбола обаче Виктор излезе на мрежата, а Григор сбърка – 40-40. Българинът се добра до нов геймбол след ретур в аут на съперника, но отново го пропия. На третата точка за затваряне на гейма сеченият бекхенд на Григор попадна в мрежата – дюс. Троицки взе предимство в следващото разиграване, но непредизвикана грешка го лиши от брейкбол, последва грешка от бекхенд и гейм за Григор.

2-3 – Троицки вече е много по-стабилен на свой сервис и с добри начални удари поведе с 30-0, но после сбърка на мрежата. При аналогична ситуация се стигна до 30-30, а в следващата точка Григор владееше инициативата, но пресили с малко форхенд и сърбинът стигна до геймбол. Нашият не се отказа да го притиска и вкара гейма в дюс, след което последва интересно разиграване, в което нервите на Троицки се оказаха по-издръжливи. С двойна грешка отново стана 40-40. Последваха нервни секунди и провиквания от трибуните „аут“, което попречи на концентрацията и на двамата. Една точка бе преиграна след обжалване на Димитров при авантаж на сърбина и той приключи подаването си.

3-3 – Димитров пласира ас, след което поведе с 30-0. Троицки взе първа точка след грешка на нашия, но след това Димитров направи 40-15 и геймът приключи с неточност от ракетата на Троицки от бекхенд.

4-3 – Пробив! Григор размина излезлия на мрежата сърбин в първата точка, след което съперникът му сбърка от бекхенд и стана 0-30. С бекхенд в мрежата нашият имаше три брейкбола при 0-40. И от втория успя след добър ретур и форхенд на Виктор в мрежата

5-3 – Григор игра на втори сервис, но взе предимство в разиграването, притисна Виктор, който сбърка бекхенд. Нова пропуск на сърбина му коства изоставане от 0-30. Григор стигна до три точки за затвърждаване на брейка след хубав сервис, който извади съперника от баланс, и смач. После реализира геймбола без да влиза в разиграване.

6-3 – Пробив! Победа за Григор Димитров! Грешките от ракетата на сърбина не спират да валят и той бързо изостана 0-30. После изчезна и първият му сервис, но блок ретурът на Димитров намери мрежата за 30-15. На следващата точка последва форхенд в аут на Троицки и два мачбола за Димитров. Нов форхенд в аут донесе успеха на Григор