Григор смаза рожденика Троицки и вече е на полуфинал

Sofia Open, четвъртфинал
Григор Димитров – Виктор Троицки 6-3 6-3

Виктор Троицки може и да има рожден ден днес, но празненствата на корта останаха за Григор Димитров, който победи сърбина категорично с 6-3 6-3 и вече е полуфиналист на Sofia Open. За мача във ВИП ложата до турнирния директор Пол Макнами седнаха Димитър Бербатов и бившия спортен министър Красен Кралев.

Двубоите между Димитров и Троцки по традиция са крайно оспорвани като три от общо четирите до момента бяха завършили в пълния формат, но Григор направи днешната победа да изглежда по-лесна с прекрасното си представяне. „Виктор ще празнува рожден ден, който ще му честитя преди мача, защото на корта може да има само един победител“, заяви Григор и доказа думите си още в първите няколко минути на четвъртфинала.

Както и вчера срещу Янович, Димитров влезе леко трудно в мача и след двойна и непредизвикана грешка изостана с 0-30, но измъкна подаването си, след което веднага удари с пробив за 2-0. Григор успяваше да варира с форхенда си и вкарваше страхотни къси диагонали, подготвяше добре излизанията на мрежата, а сервисът му работеше безотказно с 90% спечелени точки след първи начален удар. Най-добрият ни тениссит играеше изключително хладнокръвно и разликата в класите личеше.

Троицки успяваше донякъде да компенсира в своите подавания, само че на сервис на Григор шансовете му изглеждаха нищожни и българинът затвори първия сет с 6-3 за 30 минути.

Сърбинът успя да върне в известна степен баланса на силите в първите геймове след почивката, но до брейкбол така и не се стигаше. За сметка на това, Григор издебна мига за атака при 3-3, когато набързо си осигури 0-40 в подаването на съперника и го матира с дълбок бекхенд ретур, на който Троицки не успя да реагира.

Българинът тотално пое контрола над мача с този пробив и го затвори с още един брейк за 6-3. Димитров ще се изправи на полуфинала срещу Николоз Басилашвили, който обърна Мартин Клижан с 0-6 6-3 6-3.