Проследихте на живо: Григор Димитров – Жереми Шарди 7-6(3), 6-4

В 12 часа българско време Григор Димитров ще излезе на корт №2 в Монте Карло Кънтри Клъб за мача си от втори кръг на Мастърса в Княжеството. След успеха си в два сета над Янм-Ленард Щруф сега българинът излиза срещу Жереми Шарди, който загуби сет на 0 срещу Александър Бублик, но все пак успя да победи представителя на Казахстан.

В момента 34-годишният французин е №53 в света. Двамата до момента имат 5 мача помежду си като 3 от тях са спечелени от българина. Шарди печели единствения двубой на клей, който е и първият изобщо помежду им – в първи кръг на Ролан Гарос 2011 – 6-2, 6-4, 6-4.

През годините Димитров има добри класирания в Монте Карло като веднъж играе полуфинал и два пъти отпада на четвъртфиналите. В три от досегашните си участия е победен от Рафаел Надал, който изглежда и най-вероятният съперник за трети кръг ри успех над Шарди. В същото време Матадора ще трябва да се справи с Федерико Делбонис.

Днешният му съперник има далеч по-скромни резултати в Княжеството като четири пъти е достигал до втори кръг, но никога не е преодолявал тази фаза. Сезонът до момента се развива позитивно за Шарди, който може да се похвали с два полуфинала (Анталия и Мелбърн-2), както и два четвъртфинала на АТР 500 турнири (Ротердам и Дубай).

Следете развитието на срещата с нас.

Първи сет:

1-0 Геймът започна с 0-30, но след няколко хубави първи сервиса и бързи комбинации Димитров взима подаването си.

2-0 Пробив за Димитров. Геймът започна с 0-30, след което Шарди с два уинъра стигна до 30-30. Форхенд в мрежата обаче доведе до брейкбол, при който французинът направи двойна грешка.

3-0 Пробивът е затвърден, след като от 30-30 Димитров пласира два хубави сервиса, които доведоха до грешки от ретур на ветерана.

3-1 Първи гейм в полза на Шарди, който използва добре сервиса си за гейм на 15.

4-1 Сервисът на Григор работи чудесно в началото на мача. Геймът започна с ас, след който последваха още две бързи комбинации и грешка на мрежата от Шарди.

4-2 Втори гейм на сметката на Шарди – на 30.

5-2 Геймът не изглеждаше лек при 15-30 след грешка от къса и топспин бекхенд на българина. Той обаче не се притесни и с бекхенд уинър по правата изравни, след което с още два хубави сервиса свърши необходимото, за да се доближи на гейм от успеха в сета.

5-3 Бърз гейм на 0 за Шарди, така че Димитров ще трябва да сервира за спечелване на сета.

5-4 Пробив за Шарди. За съжаление в най-важния момент за първи път от началото на мача Григор не успя да разчита на първия си сервис. При 0-30 французинът пропусна лесна топка за 0-40, но пък разиграване по-късно стигна до два брейкбола, първите си в мача. Те бяха отразени, но добро излизане на мрежата му донесе нов. При него Димитров трябваше да играе прекалено дефанзивно, а в края загуби и баланс, което доведе до връщането на пробива.

5-5 Равенство в сета след нов хубав сервис гейм за Шарди, в който демонстрира разнообразие – с няколко волета и хубава къса топка.

6-5 Григор Димитров се измъкна от нов сложен гейм. След няколко непредизвикани грешки се стигна до 30-40. За щастие Шарди реши да се измъква от бекхенда си на ретур и сбърка с форхенда, а след къса и още един уинър на Димитров се стигна до 6-5.

6-6 Гейм на 0 за Шарди, дошъл главно след непредизвикани грешки на българина.

7-6(3) Сет за Димитров. Тайбрекът започна с разменени минипробиви, но важният момент дойде при 4-3, когато необмислен слайс бекхенд на Шарди намери мрежата. Григор стигна до три последователни сетбола и още първият бе реализиран след слаб втори сервис на французина и чудесен ретур от форхенд.

Втори сет:

0-1 Геймът започна с 40-15 за Шарди, който обаче с няколко непредизвикани грешки върна Григор в битката за спечелването му. Димитров дори стигна до брейкбол, но при него бекхендът му намери най-горната част на мрежата.

1-1 Гейм на 0 след няколко страхотни изпълнения на Димитров, включително и уинър при драйв воле от бекхенд с гръб към корта.

1-2 Този път бърз гейм и за Шарди, който се оттегля на почивка при аванс от 2-1.

2-2 Още един страхотен гейм, в който Димитров прави хубави печеливши удари и без да даде точка на съперника изравнява резултата.

3-2 Пробив за Димитров. След късмет с ретура българинът стигна до 0-40, а вторият му брейкбол бе реализиран след дълбок ретур и грешка от форхенд на Шарди.

4-2 Много сложен гейм, в който Шарди игра агресивно и това му донесе два последователни брейкбола, както и още един след това. Във важните моменти сервисът на Димитров работеше и това му донесе затвърждаване на пробива.

4-3 Шарди запазва интригата в мача, след като отрази два брейкбола в дългия гейм, в който игра смело, но успешно във важните моменти.

5-3 След дългия гейм сега идва един бърз, в който с хубави сервиси Димитров се доближава максимално до победата.

5-4 При 0-30 победата изглеждаше все по-близо, но Шарди се справи добре след това и така Димитров ще сервира за спечелването на мача.

6-4 Геймът не бе лесен, но при 15-30 Шарди помогна за спокойствието с непредизвикани грешки. При 40-30 още първият мачбол бе реализиран след хубава комбинация.