Хамбург: 17 поредни загубени тайбрека за Джере, шеста поредна загуба за Руне

European Open, първи кръг
Ласло Джере – Борна Чорич 6-1, 6-7(4), 3-6
Талон Грикспор – Холгер Руне 7-6(8), 7-5

Две негативни серии бяха продължени в първите мачове от деня на АТР 500 турнира в Хамбург.

Борна Чорич записа третата си победа на ниво АТР след завръщането в игра след 1-6, 7-6(4), 6-3 над Ласло Джере.

Успехът за хърватина изглеждаше доста трудна задача, след като отстъпи категорично в първата част, а във втората допусна пробив за 2-4. Той обаче бе върнат веднага, а в последвалия тайбрек Чорич надделя със 7-4.

Това бе 17-и пореден загубен тайбрек за Джере, с което той изравнява антирекорда по последователно загубени тайбреци в АТР тура. Другият, който е достигал до 17 поредни загубени дълги гейма е Робин Хаасе.

В третия сет един пробив донесе успеха за Чорич. Във втори кръг той ще срещне Талон Грикспор, който победи със 7-6(8), 7-5 Холгер Руне. За датчанина това е шеста поредна загуба. Серията започна от момента, в който той победи Стефанос Циципас на четвъртфиналите на Ролан Гарос. Впоследствие Руне загуби от Каспър Рууд. На трева така и не записа успех, а негативната тенденция продължава и в последните две седмици, след като в Бостад отстъпи на старта срещу Марк-Андреа Хюслер.

Ранно отпадане регистрира и Диего Шварцман след 5-7, 4-6 срещу Емил Русувуори.