Хуберт Хуркач и Миша Зверев се класираха за втория кръг в Кьолн (резултати)

Bett1 Hulks Indoors (Кьолн), първи кръг

Хуберт Хуркач – Марк Полманс 6-2, 7-5

Джон Милман – Миша Зверев 1-6, 4-6

Хуберт Хуркач и Миша Зверев записаха победи в първия кръг на турнира от веригата ATP 250 в Кьолн. Хуркач победи в два сета Марк Полманс, докато Зверев спечели чиста победа срещу Джон Милман.

Мачът на Хуркач започна трудно за 31-вия в света, който на два пъти се оказа догонващ в началото. След това обаче полякът взе нещата в свои ръце и първо изравни след гейм на нула, а впоследствие спечели още четири поредни гейма и по този начин триумфира с 6-2 в първия сет.

Вторият сет започна чудесно за Полманс, който се върна като преобразен на корта и почти спечели сета след като поведе с 5-1. За негов ужас Хуркач се вдигна и осъществи невероятен обрат, като спечели шест поредни гейма и по този начин спечели срещата, оформяйки крайното 6-2, 7-5.

Hurkacz

Представителят на домакините Миша Зверев зарадва публиката в Кьолн с добра игра и победа срещу Джон Милман. Австралиецът спечели първия гейм, но от този момент нататък Зверев доминираше тотално до края на сета. Германецът се развилния и спечели шест поредни гейма, приключвайки първата част след 30 минути игра.

Наказателната акция на Зверев продължи и във втория сет. Германецът започна частта с гейм на нула, след което продължи да не дава шансове на съперника си и поведе с 4-0. Мачът изглеждаше решен, но Милман внезапно вдигна темпото и спечели четири поредни гейма, като по този начин изравни резултата.

В деветия гейм австралиецът стигна до две точки за пробив, но не се възползва от чудесния шанс и Зверев поведе с 5-4. В следващия гейм германецът си позволи отпускане и пропиля два поредни мачпойнта, но след това реализира третата си възможност и приключи мача.

В следващия кръг Хуркач и Зверев ще се изправят един срещу друг.